NS Con otwarciem Mistrzostw Polski 2023

Napisał w kategorii Konwenty, Mistrzostwa Polski dnia 23 marca 2023 o godz. 11:38.

Kolejną dobrą informacją ogłoszoną podczas pierwszego dnia wiosny z Neuroshimą jest wyjątkowe wydarzenie, które rozpocznie tegoroczne eliminacje do Mistrzostw Polski w Neuroshimę Hex, czyli konwent NS Con.

NS Con to unikatowa formuła wydarzenia rozgrywanego w różnych miastach jednocześnie – jednego dnia gracze z całej Polski będą mogli wziąć udział w lokalnych konwentach Neuroshimy!

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 29 kwietnia, a pierwszymi miastami (i lokalami), które już zostały potwierdzone, są:

  • Gdańsk (ALEplanszówki)
  • Poznań (Gry Bez Prądu)
  • Wrocław (Awaria Prądu)
  • Katowice (Flamberg)
  • Bielsko-Biała (Strefa)
  • Warszawa

Kolejne mają zostać ogłoszone wkrótce. Główną atrakcją będą oczywiście pierwsze turnieje eliminacyjne Mistrzostw Polski 2023, ale w planach są także konkursy wiedzy o Neuroshimie czy sesje RPG.

Nagrodami w turniejach Neuroshimy Hex będą duże naszywki armijne, nowe maty z dedykowanym kręgiem dla Piratów, a dla każdego uczestnika po jednym z sześciu żetonów sztabów (Borgo, Hegemonia, Moloch, Stalowa Policja, Posterunek, i Sharrash) z unikalnymi grafikami. Jeśli pomysł się spodoba, to być może doczekamy się pozostałych sztabów w tej formie w przyszłości.

Warto również wspomnieć o tym, że głównym koordynatorem i łącznikiem z wydawnictwem Portal Games będzie jeden z nas, fanów Hexa – Wojtek Duda. Zajmie się on komunikacją pomiędzy Portalem i fanami w obu kierunkach. Pierwsze owoce jego współpracy to wprowadzenie do regulaminu na ten rok zegarów szachowych. Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek uwagi do Mistrzostw, to Wojtek pomoże je przekazać Portalowi.

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .