Stalowa Policja

Stalowa Policja - SztabStalowa Policja to przemierzająca kraj brygada fanatyków prawa i porządku, zakuta w przedwojenne, eksperymentalne pancerze wspomagane. Aplikowane przez pancerze chemikalia i cybernetyczne usprawnienia podnoszą zdolności organizmu kosztem psychiki – funkcjonariusze reagują automatycznie na wszystko, co program zidentyfikuje jako zagrożenie lub przestępstwo. Pojawiają się znikąd i pacyfikują teren pośród huku eksplozji i kanonady ognia. Godna automatów nieskazitelna praworządność sprawia, że mieszkańcy wybawionych terenów szybko zaczynają tęsknić do dawnego chaosu i bezprawia.

Opis talii:

Zaletą armii jest ogromny potencjał budowania silnych stanowisk ogniowych (Moduły wzmacniające i zwielokrotniające strzał), a także mobilne jednostki potrafiące odbijać wrogie ataki. Ponadto dzięki cesze Sztabu armia łatwo eliminuje najgroźniejsze ataki.
Wadą armii jest niezbyt wysoka inicjatywa i posiadanie tylko jednego żetonu Ruchu.

Rada taktyczna:
Sztab Stalowej Policji nie przydaje się w otwartym polu, więc najlepiej zabezpieczyć go w narożniku za pomocą silnego muru otaczających jednostek. Stalową sieć warto rzucać na jednostki przeciwnika, które zostaną wyeliminowane w najbliższej Bitwie, dzięki czemu Stalowa sieć szybko wróci do Sztabu. Należy też pamiętać, że armia nie posiada żadnych natychmiastowych żetonów ratujących z opresji (jak Snajper czy Bomba) i rolę tę spełnia spadający z góry na wroga Egzekutor.

Cecha specjalna Sztabu:
W swojej turze gracz może kosztem 1 punktu wytrzymałości położyć znacznik Stalowej sieci na dowolny żeton przeciwnika na planszy (oprócz Sztabu). Stalowa sieć działa jak Sieć. Stalowa sieć wraca do ręki gracza dopiero w momencie, gdy zasieciowany nią żeton przeciwnika zostanie zdjęty z planszy.


Żetony w talii:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .