Borgo

Borgo - SztabOd samego początku wojny do dziś Moloch tworzy kolejne generacje mutantów, jedne mniej udane, inne bardziej. Przyspieszone tempo dorastania, genetyczne udoskonalenia, wyszkolenie do walki i zdolności przeżycia – to właśnie mutanci dzisiejszego świata. Podzieleni na różne gatunki zaludniają pustkowia i walczą o każdą piędź ziemi ze wszystkimi, nawet między sobą. Z rozsianych grup mutantów powstała z czasem armia zebrana przez charyzmatycznego przywódcę, zcyborgizowanego mutanta Borgo. On prowadzi armię mutantów do boju z ludźmi, pod świętym symbolem Biohazardu.

Opis talii:

Zaletą armii Borgo jest niezwykła szybkość – zarówno dzięki wysokiej Inicjatywie wielu jednostek, jak również dzięki Zwiadowcom i cesze specjalnej Sztabu. Inną zaletą jest duża liczba Żołnierzy, a kolejną – ilość Modułów zwiększających siłę uderzenia jednostek.
Wadą armii jest brak strzelców, przez co do przeprowadzenia skutecznych ataków Borgo musi zbliżyć się bezpośrednio do Sztabu przeciwnika.

Rada taktyczna:
Sztab Borgo, dając otaczającym go jednostkom niezwykłą szybkość, bardzo dobrze sprawdza się w ataku, na środkowych polach planszy. Ponadto warto rozstawiać w dużych odstępach od siebie jednostki atakujące po kilka pól wokół, które w czasie Bitew będą czyściły planszę z żetonów przeciwnika.

Cecha specjalna Sztabu:
+1 do Inicjatywy dla wszystkich własnych sąsiednich jednostek.


Żetony w talii:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .