Zapowiedź Sand Runners

Napisał w kategorii Dodatki, Neuroshima Hex 3.0 dnia 30 stycznia 2019 o godz. 10:35.

Podczas Portalconu, który odbył się w miniony weekend, wydawnictwo Portal Games tradycyjnie ogłosiło zapowiedzi gier i dodatków na cały rok 2019 – wśród nich pojawił się także nowy, długo wyczekiwany dodatek do Neuroshimy Hex.

Neuroshima Hex 3.0 - Sand Runners

Co prawda poprzednią armię, Iron Gang, dostaliśmy w listopadzie 2017 roku, a w 2018 nie wyszło nic nowego (głównie przez debiut Monolith Areny), ale początek 2019 na szczęście rozwiewa wątpliwości i potwierdza, że „Neuroshima Hex jeszcze nie umarła”.

Kolejny dodatek armijny do Neuroshimy HEX! 3.0, wprowadzający armię Sand Runners. To działający w ciszy i ciemności wojownicy, którzy od samego początku wojny stawiali opór Molochowi. Sand Runnersi posiadają wyjątkowy, dwustronny sztab, który dodaje im nieprzewidywalności. Mogą także używać nowego rodzaju rozkazu bitwy – Burzy Piaskowej.

Co ciekawe, Sand Runners najprawdopodobniej będzie oparte na dodatku fanowskim, który w 2016 roku na łamach naszego serwisu pojawił się w wersji 3.0, również odświeżonej przez fana.

Dodatek Sand Runners został zaprojektowany przez Michała Walczaka, współtwórcę Cry Havoc.

Wygląda na to, że to pierwsza armia, której nie będzie balansował sam Michał Oracz. Co prawda mieliśmy już kilka fanowskich armii wydawanych oficjalnie, ale ostatnie słowo zawsze miał Oracz. Tu wygląda na to, że pałeczkę przejął Michał Walczak.

Fanów 51 Stanu zapewne zmartwi fakt, że nie pojawiło się nic nowego dotyczącego zapowiedzianego wcześniej dodatku Sojusznicy. Fani Monolith Areny natomiast ucieszą się z pierwszego dodatku o nazwie Academics.

Komentarze:

 • MirSan

  No martwi mnie to że Oracz nie będzie miał z tym nic wspólnego… to może zaszkodzić grze, nie mam zaufania do tego gościa tak wielkiego jak dla Oracza. Mam nadzieje ze nie zniszczy balansu gry :/

 • Skacz

  Uranopolis, Dancer, Mefisto one też nie są od Oracza a i tak są bardzo grywalne.

 • Skacz – to są armie powstałe na bazie armii fanowskich, ale dopracowywał, przerabiał i balansował je Oracz, a Sand Runners zapowiada się pierwszą armią zupełnie bez jego udziału

 • To, że armia została zaprojektowana przez Walczaka nie oznacza, iż Oracz nie brał udziału w jej balansowaniu. Wszak Cry Havoc zostało stworzone przez nich obu, a wiec jakiś kontakt ze sobą mają. Raczej wątpię, ażeby Walczak stworzył armię całkowicie sam, nie pytając się nikogo o zdanie czy opinię.

 • Rumcajs Rozbójnik

  Super, że dochodzi coś świeżego. O balans bym się nie martwił. Jeżeli okaże się zbyt silna na turnieje to gwarantuje, że środowisko hexowiczów nie zostawi tego bez odzewu. Narazie czekamy niecierpliwie :).

 • Skacz

  Właśnie na streamie portalu. Prezes zapowiedział te frakcje na Październik i potwierdził, że Michał Oracz zaakceptował wizje tej frakcji.

 • Nemo

  Oj, to sobie jeszcze długo poczekamy… Ale miał na myśli jedynie Sand Runners czy też Akademików do Monolithu?

 • Skacz

  Nie pytałem odnosnie Akademików tylko bezposrednio o Sand Runners.

  Ale prezes odpowiadał na moje pytania gdy zapytałem sie o hexogłowiki. Raczej nie bedzie hexogłowek bo Michała Walczak wcześniej zajmujący się hexoglowkami ,obecnie jest zajęty balansowaniem Akademików i Sand Runnersów.

  Do tego padły jeszcze słowa odnośnie mobilnej wersji NH ,że obecnie pracują nad stworzeniem crossplayowego multiplayera.

  A i Monolity z (MA) nie beda minidodatkiem do NH poniewaz jest to zbyt droga inwestycja ,a 50 sztuk monolitów do Hexa otrzymali w tym roku uczestnicy mistrzostw polski. :)

 • Nemo

  Hmmm… Oznacza to, że Akademicy za szybko też nie wyjdą. Jest jednak szansa, iż może najpierw jakoś w kwietniu Portal wyda Akademików, a potem za pół roku Sand Runners.

  A co masz na myśli pisząc o tych Monolitach do Hexa? To jakieś specjalne małe Monolity były rozdawane uczestnikom, które nie trafią do sklepu?

 • Skacz

  Dokładnie tak.
  Moje pytanie dotyczyło czy istnieje szansa wprowadzenia mini dodatku dającego monolity do NH. Jedyne istniejące 50 sztuk mają uczestnicy mistrzostw polski.

 • Nemo

  Hmm… szkoda. Czyli te monolity nie będą nigdzie dostępne, chyba że Portal za rok stworzy kolejnego big boxa z prezentami i tam te monolity wrzuci. Acz trzeba przyznać, że ostatnimi czasy wychodzi sporo rzeczy do Hexa, które są tylko dostępne na turniejach i później nigdy więcej. Aż człowiek zaczyna tęsknić za promkami, które zawsze potem w sklepiku były dostępne.
  A swoją drogą, orientujesz się (lub ktoś inny) czy na najnowszym Portalconie rozdawane były uczestnikom jakieś promki do Hexa/MA?

 • Skacz

  Były plakaty z tego co kojarzę. I w tym roku chyba będą je jeszcze rozdawać podczas jakiś konkursów eventowych. Jeśli o to chodzi.

 • Pingback: Kiedy premiera Sand Runners? • NeuroshimaHex.pl

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .