Premiera nowych armii: Stalowej Policji i Troglodytów

Napisał w kategorii Wydawnictwo Portal dnia 15 grudnia 2011 o godz. 10:32.

Podczas minionego konwentu Pionek zaprezentowane zostały dwie nowe armie, a także przedstawione zostały plany na rok 2012, w którym możemy spodziewać się wielu ciekawych atrakcji związanych z papierową planszówką Neuroshima Hex.

Dwie nowe armie, które będą pojawiać się pojedynczo, to Stalowa Policja oraz Troglodyci. Obie przedstawił po skończonym turnieju Hexa Michał Oracz, opowiadając o ich specyfice i pokazując same żetony. Cechą charakterystyczną Stalowej Policji ma być Tarcza, która odbija strzały przeciwnika, natomiast Troglodyci nie posiadają żetonów Bitwy, natomiast mają specjalne Gniazdo i możliwość wylosowania czwartego żetonu oraz ułożenia go obok własnego Sztabu. Pierwszy dodatek – Stalowa Policja – być może pojawi się już w lutym przyszłego roku.

Plany Wydawnictwa Portal obejmują także publikacje fanowskich armii i dodatków – na pierwszy ogień pójdzie chyba najpopularniejszy, a na pewno najlepiej dopracowany i wyważony, jednocześnie wprowadzający oryginalną mechanikę – Mephisto, którego autorem jest Michallus.

PS. Anioł – dzięki za info!

Komentarze:

 • Świetnie – to co, w lutym mały turniej przy piwku? ;P

 • Bardzo dobry pomysł – w końcu trzeba przetestować nowe armie i sprawdzić jak się nimi wojuje ;>

 • DS

  Echa Falloutów? Koniec zabawy z planszami?
  Mam nadzieję, że to będzie coś więcej niż wypraska. A cena nie będzie naciągana.
  A w związku z rozrostem NH proponuję aby HX dostała przydomek „classic „, bo w dalszym ciągu są miłośnicy podstawowych czterech armii.

 • Daniel

  A co z wersją iOSową? Kiedy nowe armie?
  Papierowa wersja fantastyczna, ale bez elektronicznej nie przetrwałbym w komunikacji miejskiej:)

 • Anioł

  Nowe uaktualnienie IOsowej wersji już w styczniu… Teraz jest przepisywany kod starej wersji. Będzie możliwość wreszcie zagrania multiplayer… i będą dostępne nowe armie :) oczywiście chyba do kupienia… :) nie wierze by były free :)

  Z tego co mówił Michał Oracz to Stalowa Policja i Troglodyci mają też się pojawić na IOsa :)

 • Multiplayer na iOS miał być w grudniu, ale miesiąc opóźnienia to nie jest jakaś wielka tragedia.
  A co do Stalowej i Troglodytów na iOS, to coś czuję, że jeszcze długo na nie poczekamy – szczególnie, że w kolejności czekają jeszcze poprzednie armie i inne zadania, chociażby multi i Hex na Androida. I na pewno będą do kupienia, skoro Neodżungla i Nowy Jork były płatnymi dodatkami ;]

 • Aniol

  Zapomniałem dodać że sztab SP ma fajną cechę, sieciowanie kosztem własnego życia…

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .