Wydawnictwo Portal

Wydawnictwo Portal jest autorem gry Neuroshima Hex, powstało ono w roku 1999 w Gliwicach. Pierwsza edycja Hexa stworzona przez Portal powstała w roku 2005. Dwa lata później Neuroshima Hex została wyróżniona tytułem Gry Roku 2007, a kolejny rok później, w 2008, pojawiła się wersja 2.5, jak do tej pory najbardziej aktualna.
Wydawnictwo Portal jest autorem systemu Neuroshima RPG, o który opiera się fabuła NS Hex. Oprócz tego stworzyli oni także mnóstwo innych, bardzo interesujących gier rpg, planszowych czy karcianych takich, jak chociażby: Monastyr, Stronghold, Zombiaki, Witchcraft, De Profundis, Cold City, In spectres, Kosmiczna Eskadra, czy najnowsze: 51. Stan i Pret-a-Porter. Publikują także znane magazyny: Świat Gier Planszowych oraz Gwiezdny Pirat. Jak widać dorobek mają ogromny, co przekłada się bezpośrednio na solidną pozycję na rynku, a także rozpoznawalną markę nie tylko na naszym rodzimym podwórku, ale także za granicą.

Najważniejszymi osobami w ekipie Portalu są: Ignacy Trzewiczek (właściciel), Michał Oracz (dyrektor graficzny, autor NS Hex!), Rafał Szyma (redaktor), Piotr Haraszczak (redaktor), Mateusz Zaród (Public Relations), Tomasz Barański (linia gier Indie) oraz Mariusz Gandzel (rysownik).

Strona internetowa Wydawnictwa: http://wydawnictwoportal.pl.

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .