Partyzanci unikalną armią w aplikacji

Napisał w kategorii Armie, Mobile dnia 22 marca 2023 o godz. 13:31.

Podczas pierwszego dnia wiosny z Neuroshimą prezes Ignacy Trzewiczek ogłosił zupełnie nową armię fanowską, Partyzantów, która pojawi się na wyłączność w aplikacji mobilnej Neuroshima Hex.

Frakcja skupiona jest na rozstawianiu na planszy pułapek. Przeciwnik nie wie, co kryje się pod daną pułapką… aż do momentu gdy sam lub dzięki zagraniu Partyzantów wdepnie w nią swoją jednostką.

Najnowszy dodatek armijny, którego autorami są Artur Pawłowski oraz Marcin Zapart (twórca Troglodytów), pojawi się w tym roku tylko w aplikacji mobilnej.

Plan zakłada wydawanie jednej nowej armii papierowej i jednej nowej cyfrowej rocznie (w 2023 będą to odpowiednio Gildia Kupców i właśnie Partyzanci) przez co najmniej trzy lata. Istnieje szansa, że taki cyfrowy dodatek trafi do sklepu Portalu w formie papierowej podobnie jak kiedyś Doomsday Machine, ale nie ma się co spodziewać oficjalnego wydawnictwa pudełkowego tak jak to było chociażby z Mephisto.

Nowy cyfrowy dodatek armijny ma trafić do aplikacji jeszcze przed wrześniem 2023. Na dniach natomiast można się spodziewać aktualizacji samej aplikacji, która powinna naprawić sporo błędów zgłaszanych w ostatnim czasie.

Ps. Ciekawie wypada porównanie tej armii z nieopublikowanym prototypem Partyzantów autorstwa Michała Walczaka, o którym opowiadał podczas Dnia Molocha 2022 prezentując Piratów. Tam wszystkie jednostki były ukryte, co podobno powodowało frustracje wśród testerów. W przypadku Partyzantów trafiających do aplikacji mamy do czynienia tylko z pułapkami, które są ukryte, więc element losowości jest znacznie ograniczony.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .