Partyzanci do szuflady

Napisał w kategorii Armie fanowskie dnia 13 września 2022 o godz. 10:13.

Michał Walczak podczas Dnia Molocha 2022 opowiadał głównie o nowej armii Piraci, ale pod koniec streamu dowiedzieliśmy się o ciekawym prototypie innej armii – Partyzantów.

Według słów Michała armia została odrzucona ze względu na opinie testerów, którym ciężko grało się armią potrafiącą wystawiać na planszy żetony ukryte (położone rewersem do góry), a przeciwko niej rozgrywka była wręcz frustrująca. W końcu jak można planować ułożenie własnych żetonów, jeśli nie wiemy czego spodziewać się po przeciwniku?

Mimo wszystko sam prototyp brzmi na tyle ciekawie, że chociażby w formie dodatku fanowskiego mógłby kiedyś ujrzeć światło dzienne. Ewentualnie przejść przebudowę i zostać wydany jak robal Mephisto.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .