Neuroshima Hex Online

Neuroshima Hex Online to wersja elektroniczna Hexa, dzięki której można grać w tą grę ze znajomymi przez internet. Autorem Hexa Online jest Stanisław „Kakalec” Chlebus, a patronat nad tą wersją gry objęło Wydawnictwo Portal. Sama gra stworzona została w języku Java, dzięki czemu można w nią grać nie tylko na stacjonarnych PC, ale także uruchomić ją na przykład na MacBooku firmy Apple.

Gra w tej chwili umożliwia rozgrywkę od 2 do 4 graczy z wykorzystaniem armii: czterech z wersji podstawowej, oraz dwóch z dodatku Duel (Nowy Jork i Neodżungla). Aplikacja posiada także wbudowany czat, dzięki któremu możemy bez problemu porozmawiać z innymi graczami. Bitwy liczone są automatycznie przez odpowiedni skrypt (podobnie jak w wersji Neuroshima Hex iPhone), dzięki czemu gracz może skupić się jedynie na taktyce. Rozgrywkę można odpowiednio konfigurować, ustawić między innymi ilość graczy, tryb gry, lub dostępność wybranych armii. Można oczywiście dołączyć do już istniejącej gry, jeśli są jeszcze wolne miejsca.
Póki co jest to jedyna możliwość gry online w trybie multiplayer z innymi graczami przez internet.

Strona internetowa Neuroshimy Hex Online: http://online.neuroshimahex.pl

Profil na Facebooku: facebook.com/Neuroshima-Hex-Online-123710507714128/

Pobierz klienta gry: neuroshima.tk/files/NeuroClient.jar

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .