Troglodyci

Troglodyci - SztabPo wojnie zimy stały się niemal nie do przetrwania. Mróz, brak zasobów i śmiercionośne maszyny – nie sposób to przeżyć i pozostać człowiekiem. Nieludzkie warunki zrodziły plemiona kanibali: prymitywnych, bezlitosnych, zmutowanych i śmiertelnie groźnych. Każdej zimy wędrują na południe w poszukiwaniu schronienia, łupów i pokarmu. Atakują używając gołych pięści oraz najbardziej prymitywnych broni – drewnianych konarów, maczug owiniętych w drut kolczasty, kości i złomu. Gdy lód skuje wodę, lepiej podwoić warty, bowiem lodowaty wicher to nie wszystko, co nadciąga z północy!


Opis armii:
Zaletą armii Troglodytów jest możliwość dostosowania jednostek do warunków zaistniałych na planszy. Skanibalizowanie własnej jednostki umożliwia natychmiastowe otrzymanie dodatkowego bonusu w postaci znacznika Sytości. Inną zaletą jest duża liczba wojowników oraz żetonów Bitwy.
Wadą armii jest konieczność poświęcania jednostek przez co zmniejsza się ich liczba co z kolei ogranicza możliwość uruchomienia bitwy przez zapełnienie planszy.

Troglodyci

Rada taktyczna:
Sztab Troglodytów umożliwia otrzymywanie znaczników Większej Sytości przez jednostki własne znajdujące się w sąsiedztwie, dlatego najlepiej sprawdza się na środkowych polach planszy. Wojownicy ze znacznikami Większej Sytości zadają więcej ran, są szybsi, stają się mobilni lub wytrzymalsi. W trakcie gry pamiętaj również o tym, że skanibalizowanie własnych jednostek może nie tylko pomóc skierować siłę armii w odpowiednie miejsca, ale również (a czasem przede wszystkim) dynamicznie zwalniać miejsca na planszy.

Nowe reguły:


Cecha specjalna Sztabu:
Smakosz. Jednostki sąsiadujące ze Sztabem mogą położyć na sobie znacznik Większej Sytości, gdy Skanibalizują (wciąż gracz może wybrać Mniejszą Sytość).


Żetony w talii:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .