Recenzja Neuroshima: Convoy

Napisał w kategorii Konwój dnia 9 października 2020 o godz. 15:28.

Podczas Dnia Molocha swoją premierę miała gra mobilna na urządzenia z systemem iOS oraz Android o nazwie Neuroshima: Convoy, która jest cyfrową adaptacją karcianki Konwój.

Jest to mobilna wersja karcianej gry dla dwóch osób opowiadającej o walce Posterunku z Molochem. Grający maszynami ma za zadanie poprowadzić swój tytułowy konwój do Nowego Yorku w celu zniszczenia go, a jego oponent musi powstrzymać pochód Molocha i ochronić ludzkość.

Aplikacja ta jest doskonałym odwzorowaniem gry planszowej, która wpasowała się idealnie w tematykę Roku Molocha. Grafiki na kartach zostały odświeżone i dostosowane do widoku na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu prezentują się całkiem dobrze. Cena 18,99 zł może wydawać się nieco wysoka, ale jeśli spojrzeć na cenę papierowej wersji, która waha się w przedziale 40-60 zł, to nie wydaje się już tak wygórowana.

Niewątpliwym plusem wydania Konwoju w wersji mobilnej jest fakt, że będzie można zagrać w grę w dowolnym momencie – albo samemu ze sztuczną inteligencją, albo z kimś przez Internet. Próby umówienia się ze znajomymi na partyjkę, w szczególności podczas pandemii, to nie jest łatwa sprawa.

Sama rozgrywka jest dosyć przyjemna, chociaż na urządzeniach z mniejszym wyświetlaczem musimy nieco bardziej wytężyć wzrok, zważywszy na to, że na ekranie może dziać się dosyć sporo. Większość akcji jest intuicyjna, przez co obsługa nie sprawia trudności i już po 1-2 partiach można się do nich przyzwyczaić.

Dosyć dziwne jest natomiast to, że zasady nie są prezentowane bezpośrednio wewnątrz aplikacji, tylko kierują do strony z PDFem – chodziło zapewne o to, by wystartować z grą jak najszybciej i w niedalekiej przyszłości doczekamy się aktualizacji, która to poprawi.

Wiele na to wskazuje, bo od premiery, która odbyła się miesiąc temu, aplikacja doczekała się już kilku nowości – doszedł język polski, poziomy trudności, wybór pseudonimu do gry wieloosobowej, itp. Dodatkowo Ignacy Trzewiczek zapowiedział, że w razie odniesienia sukcesu gra będzie dalej rozwijana, co może spowodować wprowadzenie dodatków, na które autor ma pomysły, co prawdopodobnie byłoby też rozwojowe dla papierowej wersji gry.

Miejmy nadzieję, że kod również zostanie zoptymalizowany, gdyż telefon z grą jest w stanie bardzo szybko się nagrzewać, i równie szybko wyczerpywać baterię.

Osobiście kibicuje tej grze i mam swoją propozycję: według mnie potrzeba w tej grze bardziej zróżnicowanych armii. Proponowałbym dodatki wprowadzające po jednej armii atakującej i jednej broniącej, np. Borgo vs Vegas. Będę wyczekiwał dalszych informacji o rozwoju tej gry.

Ocena: 8/10.

Polecamy! Neuroshima: Convoy kupicie w AppStore i Google Play – gra już teraz ma potencjał, by stać się popularną nie tylko wśród fanów Konwoju, a ciągły rozwój może jej tylko pomóc.

Ps. Już jutro, w sobotę 10 października podczas Dnia Planszówek odbędzie się turniej Convoy, w którym wziąć może każdy, a do zgarnięcia są kupony do wykorzystania w sklepie Portalu – zapraszamy!

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .