Recenzja insertu reDrewno do Neuroshima: Last Aurora

Napisał w kategorii Last Aurora dnia 17 kwietnia 2023 o godz. 10:00.

Mieliśmy już dwie recenzje insertów: do Neuroshimy Hex 3.0 oraz do 51 Stanu: Master Set od WarBoxa, dziś natomiast przyjrzymy się insertowi do Last Aurory autorstwa reDrewno, który dostępny jest bezpośrednio w sklepie Portalu.

Insert pasujący do gry Last Aurora wraz z dodatkami. Elementy do samodzielnego sklejenia, insert wykonany jest z HDF o grubości 3 mm, mieści karty w koszulkach klasy premium.

Wydawnictwo Portal Games postanowiło umieścić w swoim internetowym sklepie inserty od reDrewno pasujące do wydanych przez siebie gier, w tym między innymi ten do Last Aurory, któremu dziś przyjrzymy się dokładniej.

Kosztuje on 125 zł i wykonany jest z HDF (tzw. high density fibreboard) – płyty z włókien drzewnych, która jest twarda i wytrzymała.

Trzeba pamiętać, że elementy trzeba skleić samemu, a w zestawie nie ma kleju Wikol, który nadaje się do łączenia tego typu materiałów.

Insert pomieści nie tylko wersję podstawową gry Neuroshima: Last Aurora, ale także oba dodatki: Przebudzenie Molocha oraz Lodową Stal.

Jest tak zaprojektowany, że idealnie mieści się w oryginalnym pudełku.

Sama instrukcja jest bardzo czytelna, a oznaczenia poszczególnych elementów na końcu pomagają w ich zlokalizowaniu, więc nie ma problemów na żadnym etapie klejenia.

Same elementy są świetnie docięte, dzięki czemu łatwo dają się wyjąć i nie zostawiają niedoskonałości w miejscach łączeń.

Każdy pojemnik na karty jest odpowiednio podpisany, a pojemnik na żetony (oraz inne komponenty – na przykład plastikowe figurki) odpowiednio oznaczony symbolami, dzięki czemu umieszczenie ich w odpowiednich miejscach jest bardzo proste i intuicyjne.

Wszystko wymierzone jest co do milimetra – pojemniki wchodzą bez problemu do pudełka nie zostawiając zbędnego miejsca, dzięki czemu wkłada się je i wyjmuje bez problemu, ale jednocześnie nie przemieszczają się po pudełku.

Dodatkowo warto zauważyć, że większe pojemniki na komponenty dostały przezroczystą pleksi z miejscem na palce, dzięki czemu jeszcze wygodniej można je chwycić i przemieszczać między opakowaniem a stołem.

Dzięki temu pudełko można nawet trzymać w pionie, a elementy wewnątrz się nie wysypią i nie pomieszają.

Jedyny minus przy wkładaniu kart z wersji podstawowej gry i dodatków to brak pewności które mają wejść gdzie, przez co trzeba było poszukać nagrania wideo pokazującego jak ktoś to robił krok po kroku, by mieć pewność, że niczego się nie pomyli.

Po włożeniu wszystkiego, łącznie z planszami i instrukcjami, pokrywa pudełka nie odstaje – całość można przenosić bez obawy o to, że cokolwiek zostanie uszkodzone.

Jeśli ktoś jest fanem koszulek na karty, to nawet te najgrubsze, klasy premium, nadal mieszczą się w wyznaczonych dla siebie przestrzeniach i nie ma problemu z ich wyjmowaniem.

Plusy:

  • insert do gry podstawowej i obu dodatków
  • wytrzymały materiał odporny na uszkodzenia
  • idealnie wymierzony i pasujący do pudełka
  • czytelna instrukcja z mapą elementów
  • oznaczenia dla kart i komponentów
  • pleksi ułatwiająca przechowywanie

Minusy:

  • klejenie samemu, brak kleju w zestawie
  • brak oznaczeń dla kart z dodatków

Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w ten insert – dzięki niemu w pudełko wersji podstawowej zmieścimy także oba dodatki i nie będziemy mieli żadnych problemów z jego domknięciem.

Przezroczysta pleksi na większe pudełka zapewnia dodatkową ochronę oraz komfort przenoszenia i przechowywania.

Dzięki tej inwestycji przygotowanie do gry będzie o wiele szybsze i przyjemniejsze, oferując więcej czasu i przyjemności na samą rozgrywkę!

Insert reDrewno do Neuroshima Last Aurora kupicie w sklepie Portalu w cenie 125 zł. Pamiętajcie, by zarezerwować sobie 2-3 godziny na klejenie i nie zapomnijcie dodatkowo kupić klej Wikol.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .