Recenzja insertu WarBox do 51 Stanu Master Set

Napisał w kategorii 51 Stan dnia 3 kwietnia 2019 o godz. 10:29.

Niecały rok temu zrecenzowałem dla Was insert WarBoxa do Neuroshimy Hex 3.0, a dziś przyszedł czas na kolejny, tym razem do 51 Stanu Master Set. Jak wyszło?

Insert do 51 Stanu Master Set od WarBox

Byłem pod wielkim wrażeniem porządku, który wprowadza tego typu konstrukcja – nigdy więcej nie trzeba męczyć się w wyjmowanie woreczków strunowych, szukanie konkretnych żetonów czy znaczników, bo wszystko jest widoczne jak na dłoni.

Sprawdziło się to w przypadku planszówki Neuroshima Hex, i uwaga, spoiler alert: sprawdza się też w karciance 51 Stan.

W opakowaniu znajduje się kilka listw sklejki wraz z instrukcją – wszystko jest bardzo dobrze oznaczone i nie sprawi żadnych problemów nawet całkowitym debiutantom.

Insert do 51 Stanu okazał się łatwiejszy w sklejeniu od tego dla Neuroshimy Hex, głównie ze względu na fakt, iż kilka talii kart wraz z żetonami i znacznikami wygodniej przechowywać niż heksy, szczególnie w przypadku dużej ilości armii.

Sam proces sklejania przebiegł bezproblemowo – może dlatego, że miałem już doświadczenie, a może z powodu mniejszej ilości elementów.

Mimo niedzielnego tempa i robienia zdjęć w międzyczasie, w sumie zajęło mi to około 2-3 godzin, co spokojnie możecie skrócić do jednej godziny, jeśli się na tym skupicie.

Elementy bardzo dobrze do siebie pasują, są równo przycięte i bardzo łatwo wyjmują się z listwy dzięki precyzyjnemu wykonaniu. Docinanie kilku łączeń pomiędzy danym elementem a listwą (za pomocą nieocenionego nożyka do tapet) było czystą przyjemnością.

Po sklejeniu całości i przełożeniu wszystkich kart i żetonów została mi sterta woreczków strunowych. Kolekcja prezentuje się o wiele lepiej, a wygoda użytkowania znacznie wzrosła.

Insert zawiera dużo wolnego miejsca na ewentualne dodatki, mniejsze i większe, dzięki czemu powinien wystarczyć na długie lata nawet jeśli Portal będzie bardzo aktywny w tej kwestii często wydając nowe materiały.

Nie wyobrażam sobie powrotu do czasów sprzed reorganizacji. Widać po zdjęciach w recenzjach 51 Stanu Master Set i dodatku Zgliszcza, jak na środku stołu mieliśmy jedną wielką kupę (ups) żetonów. Aktualny porządek robi ogromną różnicę.

Plusy:

  • bardzo dobre wykonanie
  • świetna organizacja całej sterty żetonów
  • dużo miejsca na dodatki
  • bajerancki znacznik pierwszego gracza

Minusy:

  • nie stwierdzono

W skrócie: jest super, kupujcie! Zdobycie takiej przyjemności kosztuje 89,90 PLN i jest warte każdej złotówki na nią wydanej.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .