Plansze Gaming Forge

Napisał w kategorii Dodatki dnia 3 kwietnia 2024 o godz. 14:16.

W Sklepie Portal Games pojawiła się kolekcja trzech drewnianych plansz do Neuroshimy Hex od Gaming Forge – zobaczmy więc jak się one prezentują i czy warto je kupić.

Do wyboru są trzy wersje, które różnią się wielkością:

Mini jest najmniejsza, podręczna i przenośna, przeznaczona do pojedynków 1 na 1, standard umożliwia rozgrywkę z Piratami lub w więcej niż dwie osoby, maxi natomiast oferuje wklęsłe miejsce na żetony także dla zewnętrznego kręgu.

W tym wpisie zaprezentujemy tą standardową, która jest najbardziej uniwersalna, ale wszystkie trzy powinny się sprawdzić tak samo dobrze.

Plansze wykonane są z płyty HDF, co gwarantuje dużą twardość z powodu podwyższonej gęstości. Gaming Forge postanowił użyć jednego kawałka materiału, dzięki czemu uszkodzenie lub złamanie jest bardzo mało prawdopodobne.

Plansze te są względnie małe, ale zostało to osiągnięte pewnym kosztem – nie ma na nich miejsca na znaczniki obrażeń, więc jeśli się na taką zdecydujecie, to liczenie obrażeń trzeba sobie będzie ogarniać we własnym zakresie.

Jak ta plansza prezentuje się na tle poprzednich, które tu testowaliśmy? Na pewno jest mniejsza i lżejsza od metalowej czy dwuczęściowej składanej, aczkolwiek tamte dwie miały trochę inne konstrukcje.

Do tej pory mamy wśród fanów Neuroshimy Hex wielbicieli Szajna Laser Cut, więc nowy model wypuszczony przez Gaming Forge powinien ich zainteresować.

Jest to na pewno alternatywa dla mat, które są lżejsze, ale sprawdzają się w nieco innych warunkach. Prezentują się także inaczej, co jest oczywiście kwestią gustu.

Planszy nie da się zwinąć, ale z drugiej strony mamy gwarancję, że nie dotyczą nas zagięcia materiału tak popularne w przypadku mat.

Drewniana plansza od Gaming Forge jest solidnie wykonana i prezentuje się porządnie, choć trzeba pamiętać o braku miejsca na znaczniki.

Jest względnie lekka, poręczna, i sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach ze względu na swoją wytrzymałość.

Polecamy się nimi zainteresować jeśli szukacie solidności, która wygląda po prostu dobrze.

Wszystkie trzy modele można kupić w Sklepie Portalu: mini (35 zł), standard (50 zł), oraz maxi (65 zł) – dobór konkretnej wielkości zostawiamy już osobistym preferencjom.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .