Metalowa plansza Szajna LaserCut

Napisał w kategorii Dodatki dnia 12 listopada 2020 o godz. 10:12.

Wspominaliśmy już o niej, ale teraz przyszedł czas na testy w warunkach bojowych – nowa, metalowa plansza od Szajna LaserCut prezentuje się znakomicie.

Ta wersja planszy do Neuroshimy Hex, w przeciwieństwie do poprzednich, nie jest składana. Jak się można było spodziewać, metalowa plansza jest dosyć ciężka, ale ani trochę za ciężka – wydaje się być świetnie wyważona. Co ciekawe, mieści się w oryginalnym pudełku z grą.

Plansza jest masywna, dobrze leży na stole i nie da się jej tak łatwo przesunąć przez przypadek, a nawet jeśli jakimś cudem się to uda, to żetony i tak pozostaną na swoich miejscach dzięki ramkom wokół pól.

Nadal mamy do dyspozycji miejsce na znaczniki punktów dla sztabów, oraz dodatkowe znaczniki ran czy sieci, są też ciekawe wzory na polach przeznaczonych dla żetonów, dodając klimatu w momencie, kiedy pozostają puste.

Do tego dochodzą małe, solidne śruby przytwierdzające metalową część do drewnianej, które ani trochę nie psują wyglądu, mimo że są innego koloru. Mamy też uchwyt na górze planszy, dzięki któremu można ją… powiesić na ścianie.

Konstrukcja prezentuje się bardzo ładnie, i dodaje rozgrywce świetnego klimatu. Oprócz części wizualnej, całości dopełnia… ładny zapach: drewna, lub czegoś, czym to drewno zostało pokryte!

Do wyboru jest kilka wersji kolorystycznych drewna (naturalna sklejka, jasny dąb, ciemny dąb, czerwony mahoń i złocisty teak) oraz dwie wersje wykończenia metalu (naturalny i miedziowany).

Na naszych zdjęciach prezentujemy wersję ze złocistego teaku i miedziowanego metalu, które podkreślają wszechobecną rdzę postapokaliptycznego świata.

Taką planszę zdecydowanie polecamy! Kosztuje 120 PLN, a zamówienia składać można pisząc bezpośrednio do Szajna LaserCut na Facebooku. Bierzcie póki gorące!

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .