Drewniana plansza podróżna od Szajna LaserCut

Napisał w kategorii Dodatki, Neuroshima Hex 3.0 dnia 19 czerwca 2019 o godz. 16:07.

Mieliśmy już wiele wpisów dotyczących różnego sposobu na przechowywanie żetonów – od woreczków, przez pudełka kartonowe, drewniane, aż po inserty czy całe walizki, przewinęło się także kilka materiałowych mat do grania, ale pierwszy raz mamy okazję przetestować drewnianą planszę do gry.

Drewniana plansza podróżna Szajna LaserCut

O tego typu drewnianych planszach podróżnych w pewnym momencie chodziły niemal legendy. Było tylko kilka firm, które się tym kiedyś zajmowały, i z żadną nie było kontaktu co najmniej przez ostatnie kilka miesięcy, jak nie lat. Na szczęście Szajna LasetCut wróciło do świata żywych, dzięki czemu będzie można nadrobić zaległości.

W ofercie znajdują się cztery wersje kolorystyczne: naturalna sklejka, jasny dąb, ciemny dąb i czerwony mahoń – nam przyszło testować ten ostatni kolor. Z opisu wynika, że plansza została wykonana ze sklejki brzozowej oraz płyty HDF, a część wariantów jest barwiona naturalną bejcą wodną.

Sama plansza prezentuje się solidnie, jest masywna i sprawia wrażenie, że w ciężkich warunkach bojowych sprawdzi się o wiele lepiej, niż kawałek płótna. Bardzo ładnie wyglądają dodatkowe wzory w miejscach na żetony, dzięki czemu całość trzyma klimat samej gry.

Zawiasy nie przeszkadzają, plansza rozkłada się i składa bez najmniejszego problemu, a rozłożone połowy dobrze do siebie pasują. Planszę można ułożyć na równej nawierzchni, ale sprawdzi się także na nierównościach, położona pod kątem, a poddana wstrząsom przetrwa je bez problemu.

Dzięki wgłębieniom na żetony nasze jednostki pozostaną na swoim miejscu. Sloty na nie są na tyle większe i połączone ze sobą w taki sposób, że nie będzie problemu z wyjęciem żetonu jeśli zajdzie taka potrzeba.

Oprócz samych żetonów są także wcięcia na znaczniki obrażeń oraz dodatkowe sloty na znaczniki ran i sieci – jest ich dosyć sporo, i one również spowodują, że nasze żetony nigdzie same się nie przesuną nawet w najtrudniejszych warunkach.

Takie cudo można kupić za 65 PLN i wydaje się, że cena jest adekwatna do otrzymanej wartości. Materiał wygląda na taki najlepszej jakości, plansza dzięki swej wadze jest stabilna i dobrze chroni układ żetonów.

Czas realizacji zamówienia wynosi około 2-3 dni roboczych, więc dosyć szybko możecie wejść w posiadanie swojego własnego egzemplarza.

Jeśli chcecie zamówić swoją planszę, to piszcie bezpośrednio do profilu Szajna LaserCut na Facebooku. Ilość dostępnego towaru jest ograniczona, więc radzę spieszyć się z decyzją.

Czy warto się w nią zaopatrzyć? Według nas zdecydowanie tak. Nie dość, że wygląda świetnie i dodaje +5 do lansu podczas rozgrywki w domu czy w pubie ze znajomymi, to jeszcze ułatwia rozgrywkę w podróży czy na wakacjach.

Już niedługo pojawią się kolejne wpisy: o większej, pełnowymiarowej planszy i pojemnikach na żetony.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .