Fanowskie karty armijne

Napisał w kategorii Fani dnia 29 września 2020 o godz. 10:19.

Co prawda w niedawno zapowiedzianym, specjalnym wydaniu Neuroshimy Hex 3.0 o nazwie Rok Molocha znajdziemy komplet oficjalnych kart armijnych, ale jeśli chcielibyście posiadać coś w tym stylu już teraz, to mamy dla Was dobre wieści.

Co najmniej dwóch fanów Hexa od jakiegoś czasu (i to sporo przed Dniem Molocha) pracowało nad własnymi wersjami tzw. planszetek, czyli kart armijnych zawierających podstawowe informacje o danej armii wraz z jej żetonami.

Oficjalnie do dyspozycji mieliśmy tylko cztery podstawowe (Moloch, Borgo, Posterunek, i Hegemonia), natomiast wielu osobom brakowało takich podręcznych kart dla pozostałych armii. I tu na ratunek przyszedł Mateusz Jarosz, który postanowił przygotować takie planszetki wzorowane na podstawowych, ale opisujące wszystkie pozostałe armie.

Powracająca do mnie niczym bumerang idée fixe, którą nareszcie udało się „zrealizować” dzięki wsparciu społeczności. Mam nadzieję, że karty wpasowują się w zapoczątkowaną przez Portal konwencję i wszyscy fani Neuroshimy Hex znajdą w nich to, czego oczekiwali.

Paczkę z plikami PDF gotowymi do druku znajdziecie tutaj, natomiast jeśli macie jakiekolwiek uwagi, to zapraszamy na nasz kanał na Discordzie, gdzie znajduje się dedykowany pokój o nazwie #karty-armijne.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .