Hexogłówki

Hexogłówki – to łamigłówki sytuacyjne, w których należy dołożyć żetony tak, by wygrać bitwę zaaranżowaną na planszy – zazwyczaj należy użyć trzech z pięciu dostępnych żetonów. Żeby wygrać (a więc poprawnie rozwiązać hexogłówkę) należy mieć więcej punktów wytrzymałości Sztabu od przeciwnika (lub przeciwników).

Autorem oryginalnych hexogłówek jest Michał Herda, on także tworzył ich fanowskie edycje. W oficjalnym wydaniu Neuroshimy Hex 3.0 z grudnia 2013 znalazło się 55 hexogłówek jego autorstwa z czterema podstawowymi armiami: Molochem, Borgo, Posterunkiem i Hegemonią.

W lutym 2018 pojawił się pierwszy dodatek w postaci 50 hexogłówek danej armii: Iron Gang, zostały także zapowiedziane dodatki do kolejnych armii w przyszłości.

Premiery hexogłówek:

  • [grudzień 2013] Moloch, Borgo, Posterunek i Hegemonia (55 sztuk, część Neuroshimy Hex 3.0)
  • [luty 2018] Iron Gang (50 sztuk, niezależny dodatek)

Hexogłówki fanowskie:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .