Protektory na żetony – recenzja i przedsprzedaż

Napisał w kategorii Dodatki dnia 25 marca 2024 o godz. 13:08.

Dziś przyjrzymy się wyjątkowemu produktowi: protektorom na żetony Neuroshima Hex, które dostępne są aktualnie w przedsprzedaży w sklepie Gry Bez Prądu.

Czemu wyjątkowemu? Prowadzę serwis NeuroshimaHex.pl od czternastu lat i jeszcze nie miałem okazji na recenzję podobnego gadżetu a wiem, że co najmniej kilku fanów na przestrzeni ostatnich lat podejmowało próby wydrukowania czegoś podobnego na własną rękę.

Kończyło się to zazwyczaj słabą jakością, problemami z ich dopasowaniem, czy wysokimi kosztami przekraczającymi 100 zł za komplet. Tym bardziej zaciekawiła mnie oferta sklepu Gry Bez Prądu, który zestaw 35 protektorów na żetony i 10 na znaczniki wycenił na mniej niż 30 zł.

Macie swoją ulubioną, szczęśliwą armię do gry planszowej Neuroshima HEX? Dzięki tym protektorom będziecie mogli cieszyć się jej idealnym stanem znacznie dłużej!

Protektory są dwuelementowe, zamykane na zasadzie kapsla numizmatycznego.

Osłona na pojedynczy żeton składa się z dwóch części, dzięki czemu łatwo go założymy. Po rozdzieleniu jej na dwa elementy, pierwszy zakładamy na żeton, a drugim go domykamy szczelnie zabezpieczając jego brzegi.

Sama osłona jest lekka i nie ma wrażenia jego dociążania, ale jednocześnie sprawia wrażenie wytrzymałej.

Protektor wydaje się być idealnie dopasowany do żetonów co do dziesiątych części milimetra – żeton wchodzi łatwo i nie ma niepotrzebnego luzu.

Druga część osłony przylega idealnie do pierwszej zamykając bezpiecznie żeton, co po złożeniu wygląda bardzo dobrze: zupełnie nie widać, że są to dwa oddzielne elementy.

Materiał użyty do wydruku to elastyczna żywica światło-utwardzalna. Wydaje się być idealnym wyborem w tym przypadku: protektor nie jest ani za twardy, ani za miękki.

Można go dowolnie wyginać, ale nie ma się wrażenia, że zaraz się złamie – wręcz przeciwnie, wygląda na niezwykle elastyczny i jednocześnie odporny oraz wytrzymały.

Założony protektor nie zajmuje za dużo dodatkowego miejsca, między żetonami na standardowej planszy są przestrzenie wystarczające do ich wygodnego kładzenia i przemieszczania.

Zdjęcie takiego protektora jest proste, i po chwili nadaje się on do założenia na inny żeton.

Reużywalność wydaje się być na najwyższym poziomie, więc nie musimy martwić się nawet w przypadku zakładania osłon na różne armie i częstego ich przekładania.

Protektory przygotowane przez Gry Bez Prądu są lekkie ale solidne, poszczególne elementy są łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe.

Idealnie dopasowują się do żetonów ważąc niewiele i zajmując mało dodatkowego miejsca.

Do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne: półprzezroczystą oraz czarną. Możemy wybrać która bardziej nam pasuje do danej armii, ale obie wyglądają równie dobrze.

Komplet półprzezroczystych protektorów (35 na żetony i 10 na znaczniki) kosztuje tyle samo co zestaw czarny, czyli 29,95 zł.

Podsumowując: zestaw taki kosztuje prawie tyle co dodatek armijny, ale materiał dobrany jest perfekcyjnie, a jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie.

Jeśli potrzebujesz zabezpieczyć swoją ulubioną armię przed zużyciem od częstych rozgrywek, lub posiadasz rzadki prototyp, który warto byłoby chronić, to taki komplet protektorów będzie idealny.

W sklepie Gry Bez Prądu trwa aktualnie przedsprzedaż – wbijajcie i zamawiajcie swoje egzemplarze! Oficjalna premiera oraz ich wysyłka planowana jest już na koniec tego tygodnia.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .