Więcej informacji o Bestiach

Napisał w kategorii Armie dnia 27 stycznia 2021 o godz. 10:20.

Nowy dodatek armijny Bestie został zapowiedziany podczas PortalConu kilka dni temu. Znamy już orientacyjną datę premiery, a teraz czas na przyjrzenie się dokładniej samej armii.

Bestie to już 20. frakcja do bestsellerowej planszówki w uniwersum postapokaliptycznej Ameryki: Neuroshimy Hex! Nowy dodatek stanowi przekrój przez całą faunę, dostosowaną do tego świata: zniszczonego przez radiację i żelastwo. Bestie nie współpracują, ich jedynym celem jest ochrona własnego terytorium. Nie szczędzą nikogo, także swoich. W tym rozszerzeniu występuje mechanika friendly fire. Bratobójczy ogień może przynieść klęskę także bestiom, bo ich dzikość i zażartość jest praktycznie niepowstrzymana. Część jednostek posiada specjalną inicjatywę atakowania w momencie śmierci. Bestie nie poddają się do końca i potrafią użreć nawet wtedy, gdy już witają się z kostuchą. Sztab Bestii jako jedyny posiada wyższą inicjatywę niż pozostałe armie, a do tego jest wystawiany na planszę wraz z dodatkową jednostką – obosieczną bronią. To najbardziej zabójcza paszcza wśród bestii. Potrafi niszczyć jednostki przy Sztabie, ale uwaga! W swojej furii może zranić również własny Sztab.

Jak widać po opisie to kolejna armia, która wprowadza interesujące nowości: przede wszystkim zadawanie obrażeń własnym jednostkom, w tym swojemu Sztabowi. Ten natomiast wyłamie się ze schematu i będzie miał wyższą niż pozostałe Inicjatywę (nie licząc rewersu Sand Runners), i będzie wystawiany z towarzyszącą mu jednostką. Bestie będą mogły zadawać obrażenia także poza Bitwą, chwilę przed swoją śmiercią.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .