Piraci mile widziani – recenzja Playmaty do Neuroshimy Hex

Napisał w kategorii Dodatki dnia 5 lutego 2024 o godz. 15:47.

Po wydaniu Piratów, którzy korzystają z dodatkowego zewnętrznego kręgu wodnego, wzrosła potrzeba posiadania odpowiedniej planszy do gry – taką postanowił dostarczyć sklep Playmaty.

W ciągu ostatnich kilku lat wydawnictwo Portal Games wypuściło wiele mat na kilka różnych okazji: mieliśmy Hex Travel, 20-Lecia, czy Zieloną. Najnowsza to MP 2023, którą można było wygrać w turniejach eliminacyjnych do Mistrzostw Polski 2023, których finał odbył się niedawno podczas Portalconu.

Co prawda ostatnia mata Portalu nadaje się do używania z Piratami, aczkolwiek nie jest jeszcze dostępna w otwartej sprzedaży. Tą lukę postanowił wypełnić sklep Playmaty, który przygotował coś specjalnie dla fanów Piratów.

Widać to zresztą od razu – mata stylizowana jest na wyspę, wokół której znajduje się woda. W przeciwieństwie do kwadratowych mat Portalu, ta jest sześciokątna, co niewątpliwie dodaje heksowego smaczku.

Porównując ją natomiast do maty MP 2023 widać różnicę w podejściu do ułożenia pól na znaczniki ran – Playmata ma je na dwóch przeciwległych brzegach ułożone w sposób, dzięki któremu nie nachodzą one na pola z żetonami.

Rozmiar Playmaty to 33 na 29 centymetrów, a więc jest nieco większa od MP 2023 (28x28cm) oraz poprzedniej, Zielonej (25x25cm). Co ciekawe sprzedawana jest w formie zrolowanej, co wygląda całkiem nieźle.

Materiał maty to guma naturalna o grubości 2 milimetrów z jednostronnym nadrukiem poliestrowym. Po rozwinięciu z rulonu i rozłożeniu na płaskiej powierzchni przylega do niej idealnie – nie widać żadnych zagięć czy odkształceń.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że antypoślizgowa guma dobrze trzyma się powierzchni – nie ma szans, by przez przypadek miała się przesunąć. Żetony dobrze na niej leżą, a miejsca jest odpowiednio dużo, by zdejmować zabite jednostki i kłaść na ich miejsce nowe.

Playmata do Neuroshimy Hex kosztuje 49 zł – patrząc na jakość wykonania zdecydowanie możemy ją polecić. Przyda się idealnie dla fanów Piratów, a i pozostałe armie grające na standardowej wielkości planszy będą czuły się jak ryba w wodzie!

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .