Nowa armia w roku Molocha!

Napisał w kategorii Armie, Neuroshima Hex 3.0, Wydawnictwo Portal dnia 15 lipca 2019 o godz. 11:51.

Radujmy się, albowiem na horyzoncie pojawiła się nowa armia i wcale nie mam na myśli Sand Runners, którzy ukażą się jesienią tego roku, a całkiem nową frakcję!

W ostatni piątek (12.07.2019 r.) w cotygodniowym wideoblogu Portalu PlanszówkiTV pojawiła się Asia tj. Joanna Kijanka. Współautorka wielu produktów Portalu, która rozpoczęła pracę w wydawnictwie na pełen etat. Ignacy Trzewiczek w ciągu ostatnich tygodni nie mógł się nachwalić jak utalentowanym designerem jest Asia i jak cieszy się na poszerzenie współpracy, zapewniając że oznacza to wiele nowych dodatków i gier. Warto dodać, że Joanna gra w Hexa już od 11 lat.

Podczas audycji padło pytanie „czy planujecie więcej armii do Neuroshimy w przyszłym roku„, na co padła zdecydowana i radosna odpowiedź Asi, że „planuje„. Przyszły rok jest rokiem szczególnym dla fanów uniwersum Neuroshimy:

5 września 2020 roku Moloch się zbuntował i zostały odpalone bomby atomowe na Nowy Jork!

Jak zapowiadał Ignacy, Portal zamierza uczcić tę datę wielkim neuroshimowym świętowaniem. Teraz mamy jeszcze jeden powód, by oczekiwać „roku Molocha” – będzie to rok, w którym zadebiutuje kolejna armia i to armia nowego autora, który jak czuję w kościach na dłużej zastąpi Michała Oracza na hexowym mostku dowodzenia.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

.