Neuroshima Hex 4.0 z okrągłymi żetonami zapowiedziana!

Napisał w kategorii Aftermath dnia 1 kwietnia 2023 o godz. 10:13.

Coś, co miało zostać ujawnione podczas pierwszego dnia wiosny z Neuroshimą zostało ogłoszone dopiero na wczorajszych Planszówkach TV – Neuroshima Hex doczeka się edycji 4.0 z okrągłymi żetonami!

To była trudna decyzja, ale także świetna okazja do długo wyczekiwanej rewolucji – nowe wydanie Neuroshimy Hex 4.0 wprowadza okrągłe żetony oraz kwadratowe pola, dzięki czemu do dyspozycji będzie więcej kierunków ataków: osiem zamiast sześciu, a rozgrywka stanie się jeszcze bardziej taktyczna.

Ignacy Trzewiczek wspomniał w programie o tym, że testerzy bardzo sobie chwalą tą zmianę. Dobrą wiadomością jest także data premiery: to najbliższy Dzień Molocha, czyli 5 września 2023 – to dlatego, że za konwersję zabrało się studio Enclave Games, znany i lubiany twórca między innymi NSHex Counter, a prace trwają już od kilku miesięcy.

Neuroshima Hex 4.0 Aftermath (bo taki nosi podtytuł) zostanie więc wydana w tym samym dniu co Gildia Kupców i Resurgence.

Na razie zobaczyliśmy tylko prototyp (armie Posterunku i Molocha) oraz kilka żetonów (między innymi Komandos Posterunku), ale całość wygląda bardzo obiecująco!

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .