Drewniana plansza pełnowymiarowa

Napisał w kategorii Dodatki, Neuroshima Hex 3.0 dnia 3 lipca 2019 o godz. 10:30.

Przedstawiliśmy Wam już drewnianą planszę podróżną, drewniany pojemnik na armie, więc teraz czas rzucić okiem na coś większego – pełnowymiarową planszę drewnianą dla dużej ilości graczy.

Drewniana plansza pełnowymiarowa od Szajna LaserCut

Z pozoru większa plansza nie różni się zbytnio od tej mniejszej, oczywiście poza rozmiarem. Zajrzyjcie do wpisu o planszy podróżnej, jeśli chcecie zapoznać się ze szczegółami jej recenzji. Już? Ok, to teraz przejdźmy do tych różnic.

Co prawda tylko ta mniejsza ma w nazwie podróżna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by tą większą także zabrać ze sobą na wakacje. Nie jest znowu aż tak znacznie większa, też składa się na pół, więc nie powinno być problemu.

Szczególnie, że jest względnie wąska i nie zajmuje dużo miejsca, jeśli porówna się jej objętość na przykład z czterema pudełkami na armie.

A czemu jest większa? Tak jak oryginalna plansza, posiada trzy (a nie dwa) okręgi heksowych pól, dzięki czemu partie na trzy, cztery lub nawet więcej osób nie spowodują panicznej klaustrofobii i dwóch bitew przez zapełnienie pomiędzy kolejnymi turami.

Dodatkowe pola dookoła tych standardowych wyróżniają się innym wzorem grafik, a także są nieco płytsze. Żetony znajdują się w nich wyżej, dzięki czemu jeszcze łatwiej rozpoznać pola brzegowe i odróżnić je od podstawowych.

Duża, pełnowymiarowa plansza kosztuje 95 PLN – tak jak w przypadku pozostałych produktów z tej serii dostępne są cztery warianty kolorystyczne (na naszych zdjęciach widzicie jasny dąb), a zamówienia należy składać w prywatnej wiadomości profilu Szajna LaserCut bezpośrednio na Facebooku.

Warto zastanowić się nad wyborem między planszą podróżną a pełnowymiarową. Cenowo to tylko 30 PLN więcej, rozmiarem też aż tak bardzo się nie różnią.

Wszystko zależy od tego czy liczyć się będzie przede wszystkim maksymalna mobilność, czy jednak pod uwagę weźmiecie więcej graczy na raz. Ostatecznie, jeśli macie za dużo pieniędzy, to możecie kupić sobie obie.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .