Big Daddy’s Creations

Big Daddy’s Creations to firma odpowiedzialna za stworzenie mobilnej wersji Hexa, Neuroshimy Hex na iPhone. Pod tą tajemniczą nazwą kryją się dwie osoby: Marek Pańczyk (Świat Gier Planszowych, Games Fantastic, Planszostacja) oraz Łukasz Łazarecki (doświadczony programista Java, C++, C#). To im należy dziękować za możliwość zagrania w mobilnego Hexa. Pracują już nad kolejnymi wersjami aplikacji, między innymi na iPada. Być może w kolejnych publikacjach (aktualna wersja Hexa ma numer 1.10) pojawią się armie z dodatków, a także możliwość gry multiplayer przez Game Center. Patronat oraz wsparcie merytoryczne nad projektem objęło Wydawnictwo Portal, dzięki czemu mobilna aplikacja wiernie oddaje postapokaliptyczny klimat Neuroshimy RPG.

Programiści z Big Daddy’s Creations wspominali także o innych aplikacjach, nad którymi pracują bądź będą pracowali, ale póki co nie pojawiły się na ten temat żadne oficjalne komunikaty.

Strona internetowa firmy: http://neuroshimahex.com/about/.

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .