Wieści z Portalconu 22

Napisał w kategorii Konwenty dnia 24 stycznia 2022 o godz. 09:25.

W miniony weekend odbył się Portalcon 22, podczas którego pojawiły się trzy ciekawe informacje związane z Neuroshimą Hex.

Podczas otwartych Mistrzostw Polski, które odbyły się podczas Portalconu, można było wygrać zupełnie nowy minidodatek Futboliści, który zawiera trzy unikalne żetony.

Drugą informacją jest potwierdzenie planów powrócenia do organizowania lokalnych eliminacji do Mistrzostw Polski, które odbywałyby się w różnych miastach Polski, z finałem podczas Portalconu 2023.

Niestety nie doczekaliśmy się natomiast oficjalnej zapowiedzi nowej armii, ale ta podobno powstaje (nazwa na razie nieznana), a jej autorem będzie Michał Walczak. Premiera ma się odbyć 5 września 2022, czyli w rocznicę Dnia Molocha. Interesujące są natomiast nieoficjalne informacje jakoby nowa armia miała posiadać mechanikę łodzi oraz elementy akwenów, morskie pływające statki, i tym podobne. Na szczegóły zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

.