Recenzja Neuroshima RPG: Rok Molocha

Napisał w kategorii Neuroshima RPG dnia 1 sierpnia 2022 o godz. 10:20.

Dziś przyjrzymy się podręcznikowi do gry Neuroshima RPG, który pod koniec zeszłego roku doczekał się edycji Roku Molocha.

Neuroshima RPG: Rok Molocha to limitowana edycja podręcznika RPG wydanego przez Portal Games z okazji Roku Molocha 2020. To zupełnie nowe wydanie – w kolorze, formacie A4, druk na papierze kredowym ze znakowaniem UV z numerem egzemplarza.

W okolicach Dnia Molocha, na początku września 2021 roku, swoją premierę miało kilka produktów: Neuroshima Hex Roku Molocha, dodatek Bestie, oraz Neuroshima RPG Roku Molocha – dziś zajmiemy się tym ostatnim.

W ramach przedsprzedaży podręcznika RPG w sklepie Portalu, razem z nim można było dostać ekran mistrza gry i teczkę z kartami postaci.

W pakiecie był także 100-stronicowy zbiór najlepszych tekstów z magazynu Gwiezdny Pirat.

Nowe wydanie, ta sama zawartość

Co warte podkreślenia już na samym początku, edycja Roku Molocha jest wydaniem czysto kosmetycznym. Cała zawartość, reguły, czy opisy się nie zmieniły, odświeżeniu uległa jedynie warstwa wizualna podręcznika.

Różnice edycji 1.5 i 2020

Skupmy się na różnicach w wyglądzie, a zmieniło się sporo: 300-stronicowy podręcznik jest teraz w formacie A4, który jest najpopularniejszym formatem podręczników RPG i ich dodatków.

Większy rozmiar oznacza więcej miejsca na dodatkowe grafiki. Wydanie Roku Molocha jest teraz w pełni kolorowe, dzięki czemu wspomniane grafiki prezentują się znakomicie.

Różnica polega także na jakości samego papieru: w nowym wydaniu mamy do czynienia z twardą okładką i papierem kredowym o wysokiej gramaturze. Wisienką na torcie niech będzie indywidualne ponumerowanie każdego z 2020 egzemplarzy, dzięki czemu to wydanie jest jeszcze bardziej wyjątkowe i ekskluzywne.

Nowe wydanie Neuroshimy RPG Roku Molocha wygląda bardzo ładnie. Wprowadzenie koloru i dodanie wielu grafik ożywiło suche dane, dzięki czemu całość buduje świetny klimat brudnej post-apokalipsy.

Dodatki: Maszyny i Piraci

Przy okazji recenzji podręcznika RPG, warto wspomnieć o dwóch dodatkach – Bestiariusz: Maszyny (#13) oraz Piraci (#10). Oba przez dłuższy czas były niedostępne w regularnej sprzedaży i trzeba było polować na kopie z drugiej ręki, ale na szczęście doczekały się one dodruków.

Pierwszy jest przeglądem różnych rodzajów maszyn Molocha, z którym zdecydowanie warto się zapoznać pamiętając, że reedycja podręcznika RPG nosi nazwę Roku Molocha właśnie. Na drugi natomiast warto zwrócić uwagę ze względu na nadchodzącą premierę nowego dodatku armijnego do Neuroshimy Hex o tym samym tytule – Piraci.

Podsumowanie

Piękne, najwyższej jakości wydanie Neuroshimy RPG Roku Molocha prezentuje się znakomicie, a kolorowe grafiki świetnie podkreślają post-apokaliptyczny klimat. Różnica między edycją 1.5 a 2020 pod względem wizualnym jest ogromna, ale trzeba pamiętać o braku zmian w samej mechanice RPG, czy chociażby korekcie tekstów.

Jeśli zależy Wam na odświeżonym wyglądzie, to zdecydowanie warto kupić swój numerowany egzemplarz (nasz recenzencki to #1898), dopóki są jeszcze dostępne. Będzie świetną pamiątką po Roku Molocha, przecież koniec świata zdarza się tylko raz.

Aktualnie podręcznik Neuroshima RPG: Rok Molocha można kupić w sklepie Portalu w promocji o 15% taniej w stosunku do ceny podstawowej, czyli 169,96 zł. Bestiariusz: Maszyny to koszt 29,75 zł (również 15% zniżki), w tej samej cenie można także nabyć dodatek Piraci.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .