Postępy prac nad Resurgence

Napisał w kategorii Resurgence dnia 24 stycznia 2024 o godz. 11:56.

Przed samym Portalconem wydawnictwo Portal Games ujawniło garść informacji dotyczących Resurgence, czyli nowej gry w świecie Neuroshimy.

Postapokaliptyczna gra euro z akcją dziejącą się na gruzach zniszczonej przez wojnę Moskwy? Resurgence to tytuł, który idealnie wpasowuje się w Portalową linię gier w uniwersum Neuroshimy.

Pierwotnie plan zakładał wydanie gry w Dzień Molocha 2023, i to podobnie do Last Aurory, czyli ograniczenie się jedynie do doklejenia nazwy do oryginalnego tytułu, natomiast prace nad Resurgence mają jednak pójść nieco dalej. Szczegółów na razie brak, ale wiemy już, że premiera zaplanowana jest na drugą połowę tego roku. Co ciekawe Portalowi udało się uzyskać prawa do anglojęzycznej, międzynarodowej wersji gry, więc nowy produkt uniwersum Neuroshimy pojawi się od razu na całym świecie.

Być może potencjalny sukces Resurgence pomoże uratować Neuroshimę Hex, więc warto śledzić ten tytuł.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .