Portalcon: rok Molocha i spekulacje na temat nowej armii

Napisał w kategorii 51 Stan, Armie, Dodatki, Neuroshima Hex 3.0 dnia 25 stycznia 2020 o godz. 15:58.

Tegoroczny Portalcon obfitował w wiele niespodzianek, lecz przyniósł nam więcej pytań niż odpowiedzi.

Zacznijmy jednak od początku. Dzień 5 września dla fanów Neuroshimy Hex będzie najważniejszym dniem tego roku, gdyż prezes Portal Games, Ignacy Trzewiczek, ogłosił, że tego właśnie dnia w Gliwicach odbędzie się jednodniowy konwent poświęcony naszemu ulubionemu uniwersum – Neuroshimie. Ponadto, wszystkie premiery gier i dodatków z tego świata również zaplanowane są na ten dzień.

Czego mamy się spodziewać?

Większość informacji otrzymamy dopiero około 1 czerwca, ale mniej więcej wiemy co może pojawić się w tym roku:

  • Zupełnie nowa gra w świecie Neuroshimy wydana na licencji
  • Limitowana do 2020 egzemplarzy edycja pewnej kultowej gry (możliwe, że będzie to limitowany Hex bądź Tactics)
  • Nowy wygląd i wypasiona edycja RPG
  • Dodatek armijny do Neuroshimy Hex
  • Dodatek do 51 Stanu, który będzie związany z Molochem

Co już wiemy?

Wcześniej pokazywaliśmy już zdjęcie prototypu nowej armii. Mimo, że nie znamy jeszcze jej nazwy, jesteśmy w stanie określić kilka jej cech:

Podsumowując: rok Molocha będzie obfitował w wiele nowości i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Niestety, nie zostały podane jakiekolwiek informacje o statusie mobilnego Hexa, co nie napawa optymizmem.

W imieniu Portalu zapraszamy 5 września do Gliwic na konwent i z niecierpliwością wypatrujemy nowych informacji, którymi będziemy dzielić się na bieżąco!

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .