Plansza Roku Molocha

Napisał w kategorii Neuroshima Hex 3.0 dnia 17 listopada 2020 o godz. 10:17.

Wydawnictwo Portal Games postanowiło ulepszyć dotychczasową planszę Neuroshimy Hex w edycji kolekcjonerskiej Roku Molocha wzmacniając jej konstrukcję, dzięki czemu ma być bardziej stabilna.

Twoja armia już nigdy nie poruszy się bez Twojego rozkazu! Edycja kolekcjonerska Neuroshimy Hex Rok Molocha zawiera, pośród wielu innych bonusów, dwuwarstwową planszę, która spowoduje, że wszystkie jednostki na polu bitwy otrzymają premię do odporności na kopnięcia w stół ;)

Plansza edycji Roku Molocha będzie musiała powalczyć o uwagę z konkurencją w postaci drewnianych plansz od Szajna LaserCut, tych metalowych, a nawet Portalowej maty. Jestem bardzo ciekaw jak wypadnie jej użyteczność na tle pozostałych dostępnych opcji.

Przedsprzedaż kończy się już niedługo – w poniedziałek 23 listopada.

Komentarze:

 • Gary Garnowski

  Wygląda fajnie,
  ale szczerze uważam, że kolekcjonerska edycja Hexa to jedno z najbardziej niepotrzebnych nikomu do niczego wydawnictw tego roku.

  Na moje to jest wersja 4.0, kiedy nie ma potrzeby robić jeszcze wersji 4.0.

  Jeszcze żebym miałd ostać w tym pudełku coś, czego nie ma nigdzie indziej, np. nową armię, która nie będzie sprzedawana osobno lub monolity do hexa lub cokolwiek innego, z czego bym korzystał.

  A tak – plastikowe znaczniki pktów życia armii nie są, moim zdaniem, warte tej ceny.

  Ale przyjemnego grania życzę wszystkim tak zakochanym w Hexie, że nie będą w stanie przejść obok tej edycji obojętnie.

 • Bolton

  Wg mnie, co najwyżej mini rozszerzenie, jak się doda taką ekskluzywną armię to by było głupie

 • @Gary Cóż, 3.0 ma być ostatnią wersją, a Rok Molocha do czegoś zobowiązuje – wiadomo, że zawsze można nie kupować. Imho lepiej, żeby takie rzeczy się pojawiały, niż żeby temat Hexa umarł w Portalu całkowicie.

 • Ramzel

  Szczerze, to wydaje mi się, że ta plansza nie chroni przed przypadkowym poruszeniem się jednostek. Przynajmniej jeśli będzie wyglądać tak, jak na ilustracjach. Skoro całe pole bitwy jest wycięte, to jak ma chronić to jednostki, jeśli nie ma między ich polami żadnych separatorów?

 • Ason

  Zastanawiam się czy kiedyś Portal wyda wersje 4.0 z hexami wielkości Monolith Areny,możemy się już nie doczekać !

 • @Ason raczej nie, to Monolith Arena jest wersją 4.0 Hexa i to jeszcze w zupełnie innym klimacie (fantasy) ;]

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

.