Plan wydawniczy Portalu: Mephisto i Neuroshima Hex 3.0!

Napisał w kategorii Wydawnictwo Portal dnia 30 czerwca 2013 o godz. 13:48.

Podczas drugiej edycji Portalkonu poznaliśmy plany wydawnicze Portalu na najbliższe miesiące – pojawiły się dwie bardzo ciekawe informacje dotyczące Neuroshimy Hex: to kolejny dodatek armijny w postaci Mephisto (nareszcie!) i zapowiedź trzeciej edycji podstawowej wersji gry!

Dyskusja o Mephisto trwała już od dawna – z jednej strony armia Michała Herdy została półoficjalnie udostępniona (razem z kampanią Awakening), była najsłynniejszą armią fanowską, ale z drugiej nadal wiele osób o niej nie wie i wydanie jej w pełni oficjalnie jest według mnie bardzo dobrym rozwiązaniem. Premiera Mephisto zaplanowana jest na wakacje 2013.

Co do Neuroshimy Hex 3.0 – jestem bardzo ciekaw na czym będzie polegać różnica w stosunku do aktualnej wersji 2.5. Zmieni się pewnie jakość żetonów, już teraz te z dodatków armijnych są cieńsze i wytrzymalsze od tych z podstawowej wersji gry, ale być może zmiany obejmą więcej obszarów. Pojawią się też Hexogłówki, dokładniej 55 sztuk sądząc po napisie na opakowaniu. Premiera Neuroshimy Hex 3.0 zaplanowana jest na jesień 2013.

Więcej informacji dotyczących Portalu i Hexa (np. fragment mojej recenzji Sharrash) znajdziecie w slajdach z prezentacji – warto zajrzeć, by być na bieżąco.

Komentarze:

 • Cuthbert Allgood

  Hmm jestem ciekawy czy zmienią się ilustracje na żetonach w 4 podstawowych armiach – w sumie ilustracja z okładki wygląda zacnie. A co do dodatku Mephisto to czekam z utęsknieniem.

  Podoba mi się, że po takim czasie Hex cały czas się rozwija. Oby tak dalej. O ile dobrze pamiętam z przeczytanych wywiadów to jeszcze Gas Drinkers i Troglodyci Lodu czekają na wydanie.

 • Pingback: Relacja z drugiej edycji Portalkonu • Neuroshima Hex

 • Hansolo

  A ja jestem ciekaw balansu Mephisto-Vegas. Bo w sumie jak mam przejmować jednostki armii, mającej tylko jedną jednostkę?

 • Cuthbert Allgood

  Armii co prawda nie testowałem, ale w instrukcji do „fanowskiego” wydania jest cała sekcja opisująca sytuacje Vegas – Mephisto.
  https://dl.dropboxusercontent.com/u/1039369/mefisto.png

  *Nie wiem czy do końca legalne jest umieszczanie fragmentu starej instrukcji Mephisto przed oficjalną premierą, w razie co to usuńcie mój komentarz ;)

  A przy okazji to wydaje mi się, że im więcej oficjalnych armii tym większy problem z balansem. Może wersja 3.0 jakoś temu zaradzi. Co nie zmienia faktu, że i tak dokonam zakupażu by samemu się przekonać jak się tym gra.

 • LDM

  Witam. Mam takie pytanie. Zastanawiam się nad kupieniem podstawki Neuroshima Hex. Moje pytanie jest takie. Czy w związku z pojawieniem się zapowiedzi Neuroshimy Hex 3.0 poczekać na ową premierę? Czy gry będą się na tyle różnić, że będzie opłacało się posiadać oba produkty.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

.