NSHex Counter z Troglodytami

Napisał w kategorii NSHex dnia 21 września 2020 o godz. 18:24.

NSHex Counter, czyli aplikacja do liczenia żetonów armii autorstwa Enclave Games, która została wydana rok temu, dość szybko doczekała się aktualizacji o najnowszy dodatek armijny – Troglodytów.

Aplikacja jest darmowa i można ją uruchomić na urządzeniu z dowolnym systemem operacyjnym: nshex.enclavegames.com/counter/

Korzystacie?

Komentarze:

 • Gamer

  Hegemonia ma nadal błędne liczby żetonów.

  Wiecie o co chodzi z tymi brakami dodruków armii?
  https://www.boardgamegeek.com/thread/2498250/nh-armies-going-single-run-releases

 • Toudi

  Jak ludzie będą chcieli kupować, tak będą dodruki. Tak przecież też było z DDM. Wypuścili przecież nawet grafiki. A potem i tak zrobili dodruk.

  Hex jeszcze nie umiera, więc na razie nie mamy się co martwić. Martwić się będziemy mogli, jak Monolith będzie miał dość armii aby na nim robić mistrzostwa. Bo wówczas Portal może porzucić Neuro na rzecz promowania młodszego tytułu.

 • Gamer – poprawione, dzięki za zwrócenie uwagi!
  Toudi – najpierw Monolith Arena musiałaby się przyjąć, bo co z tego, że będą armie, jeśli ludzie będą woleli nadal grać w Hexa.

 • Toudi

  Ender zdaje się, że ogól ludzi woli fantasy i ich klimaty nad postapo.
  Ludzie mają to do siebie, że ogółowi łatwo narzucić pewne rzeczy (np. Facebook), a potem będzie ciężko wrócić do starego lub zmienić na coś innego. Szczególnie jak oficjalnie będzie to utrudnione.

  Wystarczy, że Portal będzie organizował mistrzostwa dla MA zamiast Hexa, wydawał nowe armie i dodatki do MA zamiast Hexa. I pewno stracą kogoś z obecnych fanów, ale zyskają innych. A hex bez wsparcia wydawcy sam w sobie nie przetrwa. (oczywiście, scena może go jakiś czas utrzymać na powierzchni, ale stopniowo dany tytuł może zaniknąć.

  I żeby nie było, jestem fanem neuro. I chce aby był ten tytuł promowany jak najdłużej. Ale jestem fanem systemu nad klimatu (choć postapo lubię). I myślę, że nie miałbym problemu z przesiadką na MA (choć nie lubię klimatów fantasy – ale też nie znoszę Star Wars, a jednak grałem w X winga i nawet zajmowałem niezgorsze miejsca na turniejach, bo system gry był bardzo przyjemny).

 • Jeśli zdecydują się ubić Hexa i promować MA, to mogą stracić jedną społeczność a nie zyskać drugiej – ja na przykład lubię mechanikę, ale to klimat mnie wciągnął i chyba nie miałbym ochoty prowadzić serwisu o MA w takiej sytuacji.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .