Mata na 20-lecie Portalu nagrodą Mistrzostw Polski 2019

Napisał w kategorii Dodatki, Mistrzostwa Polski dnia 15 kwietnia 2019 o godz. 09:47.

Dostaliśmy już kilka lat temu matę podróżną Hex Travel, niedawno pojawiła się mata do 51 Stanu, a wraz z pakietem nagród w eliminacjach do Mistrzostw Polski 2019 otrzymaliśmy nowa matę do Neuroshimy Hex sygnowaną logiem dwudziestolecia wydawnictwa Portal Games.

Pierwsza mata, która swój debiut miała w roku 2015, została wykonana z syntetycznego płótna pokrytego werniksem. Co prawda była wytrzymała, dosyć sztywna, ale mimo wszystko łatwo się odkształcała i nie najlepiej leżała na mniej lub bardziej płaskich powierzchniach.

Na szczęście Portal postanowił podejść do tematu ponownie i stworzyć zupełnie nową matę do Neuroshimy Hex. Ta wykonana została z tego samego materiału co mata do 51 Stanu i jest to świetna decyzja. Dzięki temu mata jest elastyczna, ale jednocześnie bardzo wytrzymała, i co najważniejsze bardzo łatwo wraca do pierwotnego kształtu.

Co do kształtu – mimo, że jest przewidziana na bycie podróżną, to ta (w przeciwieństwie do pierwszej) w końcu mieści się w oryginalnym pudle Neuroshimy Hex, więc można ją również stosować stacjonarnie zamiast oryginalnej planszy.

Na razie mata jest do zdobycia jedynie jako nagroda w eliminacjach do Mistrzostw Polski 2019 (razem z alternatywną armią Hegemonii oraz podajnikiem na żetony), jednak prędzej czy później pewnie trafi do sprzedaży. Pierwsza mata z 2015 kosztowała 20 PLN, ta do 51 Stanu jest do kupienia za prawie 80 PLN, więc za nową do Hexa spodziewałbym się czegoś pomiędzy tymi kwotami.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .