Gra karciana w klimatach NS Hex? Tak, nadciąga Konwój!

Napisał w kategorii Konwój dnia 6 czerwca 2012 o godz. 10:40.

Oficjalna premiera Konwoju, czyli nowej gry ze stajni Wydawnictwa Portal odbyła się 2 czerwca podczas konwentu Pionek w Gliwicach. Czemu piszę o grze karcianej, skoro serwis dedykowany jest grze planszowej? Wbrew pozorom obie gry mają ze sobą wiele wspólnego.

Konwój - Łowca

Konwój jest grą karcianą dla dwóch graczy, w której stronami konfliktu są armie Molocha i Posterunku. Maszyny Molocha powoli kroczą w stronę miasta Nowy Jork, by zrównać je z ziemią, natomiast żołnierze Posterunku usilnie próbują je powstrzymać. Każda z armii posiada po 35 kart, wśród których znajdziemy tak dobrze nam znane z Hexa jednostki, jak Działo Gaussa, Klaun, czy Juggernaut, a także moduły czy karty spejcalne (żetony natychmiastowe) – Ruch czy Odepchnięcie. Więcej informacji znaleźć można na stronie produktu.

Czy Konwój okaże się sukcesem na miarę Hexa? Ciężko powiedzieć. Czy warto dać mu szansę i spróbować? Na pewno!

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .