Felieton o Gildii Kupców

Napisał w kategorii Armie dnia 29 sierpnia 2023 o godz. 11:03.

W miniony weekend wydawnictwo Portal Games opublikowało felieton autorstwa Ignacego Trzewiczka opisujący nadchodzącą nową armię Gildia Kupców.

Każdego roku we wrześniu ukazuje się nowa armia do gry Neuroshima Hex. Niezmiennie od 2012, rok, w rok, od kiedy na rynek trafiło rozszerzenie Stalowa Policja, a fani Neuroshimy Hex zakrzyknęli – taki format rozwoju linii jest absolutnie perfekcyjny. W roku 2023, jedenaście lat później ukaże się – oczywiście! – kolejna armia.

Ignacy opisuje w felietonie jak autorka dodatku armijnego Gildia Kupców, Joanna Kijanka, zrewolucjonizowała fazę dociągu żetonów i odrzucania niepotrzebnych za pomocą gambli.

Komentarze:

  • TFP

    W trakcie poszukiwania w internecie potrzebnych informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Świetny artykuł. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i częściej odwiedzał, aby przejrzeć nowe posty.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .