Czy to jest… alternatywna Gruszka?

Napisał w kategorii Dodatki, Mistrzostwa Polski dnia 30 stycznia 2020 o godz. 10:15.

Uczestnicy turnieju finałowego Mistrzostw Polski 2019 podczas Portalconu otrzymali żeton, który tylko niektórzy mogą kojarzyć. A przynajmniej jeśli chodzi o oryginał, bo rozdawany żeton różni się od niego dosyć znacznie.

Chodzi o Gruszkę (oryg. The Pear) – nieoficjalny minidodatek, który w 2015 roku był rozdawany członkom Shut Up and Sit Down Gold Club w ramach ich kampanii na Kickstarterze. Po wielu latach Gruszka pojawiła się na finale w tym roku, ale w zupełnie innej formie. Na obrazku nadal widnieje charakterystyczny owoc, ale nowy żeton jest jednostronny, i nie posiada dodatkowych umiejętności.

Nikt nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie „…ale o co chodzi?”. Szczęśliwcy, którzy weszli w jego posiadanie nie dostali żadnej instrukcji. Być może nadchodzące tygodnie wyjaśnią tą zagadkę.

Edit: Maciej Mutwil potwierdził, że faktycznie istnieją dwie wersje – jedna zwykła, jak na pierwszym zdjęciu, a druga przypakowana, jak oryginał z 2015 roku.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

.