Aftermath na urządzeniach mobilnych!

Napisał w kategorii Aftermath dnia 1 kwietnia 2019 o godz. 09:17.

Portal Games Digital planuje wydać Neuroshimę Hex Aftermath na urządzenia mobilne – gra będzie prowadzić gracza przez cztery zróżnicowane kampanie.

Neuroshima Hex Aftermath on mobile

Pamiętacie dodatek Babel? Za pomocą żetonów terenu można było tworzyć i odgrywać kampanie składające się z kilku scenariuszy. Jak widać Portal odkopał ten pomysł – studio Enclave Games, które zajęło się tworzeniem gry, jest w trakcie zaawansowanych testów prototypu wersji mobilnej na iOSa i Androida. Wydawcą jest oczywiście Portal Games Digital zajmujące się tytułami mobilnymi.

Neuroshima Hex Aftermath pierwotnie miała wyjść na PC w roku 2015, ale pomysł porzucono. Kilka dni temu na blogu Enclave Games pojawił się wpis o tym, że projekt wznowiono, ale tym razem ma zostać wydany na urządzeniach mobilnych. Do tej pory za mobilnego Hexa odpowiadało Big Daddy’s Creations, a interesującym epizodem była Neuroshima Apocalypse na Facebooka od One2Tribe.

Kampanie mają nam umożliwić prowadzenie kilku różnych armii, a wszystko to z odpowiednio rozwiniętymi wątkami fabularnymi. Pierwsza to klasyczny Posterunek przeciwko Molochowi, ale w drugiej kampanii podobno Stalowa Policja będzie miała misję przedarcia się przez Neodżunglę, zniszczenia przyczółka Smarta, uratowania generała Nowego Jorku i bezpiecznego sprowadzenia go do domu. Pozostałe dwie kampanie owiane są na razie tajemnicą.

Premiera Aftermath zaplanowana jest na rok 2019, jednak dokładnej daty jeszcze nie znamy – być może więcej szczegółów pojawi się jeszcze w tym miesiącu.

Komentarze:

  • Azharis

    No online mode for this new app for player versus player ? like Neuroshima online ?

  • Aftermath was April Fool’s joke, so there’s no work on this, unfortunately. As the Enclave Games founder though I can say I’m working on something way smaller, but still interesting, so stay tuned.

    Jak się zapewne domyślacie, news był prima aprilisowym żartem. Szkoda, bo sam chętnie popracowałbym nad tego typu grą :)

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .