51 Stan: Ziemia Niczyja – zapowiedź

Napisał w kategorii 51 Stan dnia 26 stycznia 2022 o godz. 10:49.

Zapowiedziana już edycja specjalna 51 Stanu o nazwie Ultimate Edition dostępna w kampanii na Gamefound zawierać będzie zupełnie nowy dodatek – Ziemię Niczyją.

Czwarty dodatek do 51 Stan: Master Set, po Sojusznikach, Zgliszczch, i Molochu, wprowadzi mechanikę area control:

Gracze będą wydawać swoje żetony Kontaktu nie tylko na interakcję z kartami z ręki, ale także na akcje na planszy Ziemi Niczyjej. Przedstawia ona regiony w pobliżu frakcji graczy i jest podzielona na dziewięć obszarów, zapewniających różne bonusy. Gracze mogą tam budować swoje bazy i posterunki, aby uzyskać przewagę w regionie i zdobyć zasoby oraz Punkty Zwycięstwa. Niekończące się przepychanie między graczami dodaje kolejną warstwę interakcji i utrzyma wszystkich w napięciu do samego końca.

Opis brzmi ciekawie – widać, że kolejne dodatki wprowadzają sporo urozmaicenia. Poprzedni dodatek, Moloch, wypuścił maszyny, z którymi gracze muszą walczyć, dzięki czemu interakcje między nimi stają się częstsze, a rozgrywki ciekawsze. Wygląda na to, że Ziemia Niczyja wyniesie te interakcje na jeszcze wyższy poziom.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .