Historia Neuroshimy Hex

Napisał w kategorii Wydawnictwo Portal dnia 29 czerwca 2015 o godz. 10:03.

Na kanale Youtube Portalu pojawiło się ciekawe nagranie, w którym Trzewik opowiada o historii gry planszowej Neuroshima Hex.

hex-historia

Wszystko zaczęło się w roku 2003 od gry fabularnej Neuroshima, która swego czasu była najpopularniejszą grą tego typu w Polsce. W 2005 pojawiło się pierwsze wydanie gry planszowej Neuroshima Hex, i co ciekawe gra nie cieszyła się zbyt dużym powodzeniem – zainteresowanie rozkręciło się z czasem.

W 2007 roku powstała wersja pokazowa w rozmiarze XXL, a w 2008 wszystko zaczęło iść do przodu wraz z kolejnym wydaniem. W 2009 pojawił się dodatek Babel z armiami Nowy Jork i Neodżungla, a w 2010 Duel, w którym znaleźć można było Smarta i Vegas. W 2012 rozpoczęło się szaleństwo związane z dodatkami armijnymi – pierwszym była Stalowa Policja, a ogromne zainteresowanie spowodowało wydawanie kolejnych. W 2014 pojawiła się Neuroshima Hex 3.0, której wydanie najprawdopodobniej zostanie z nami na najbliższe lata.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .