Missisipi

Missisipi - SztabMissisipi w roku 2050 to ogromny toksyczny ściek wypływający wprost z wnętrza Molocha. Rzeka i ziemie w jej sąsiedztwie, skryte w trujących oparach, nazywane są przez ludzi z zewnątrz Pasem Śmierci lub wylęgarnią mutantów. Mało kto potrafi tu przetrwać, zaś dla tych nielicznych, którzy tu żyją, zabójcze toksyny w powietrzu i wodzie to codzienność. Stając naprzeciw wojowników z Missisipi, odzianych w przeciwdeszczowe płaszcze i nieodłączne maski gazowe, przygotuj się na najgorsze choroby i trucizny, jakie zrodziła powojenna ziemia i jakie wpuścił do rzeki Moloch.

Opis talii:

Główną zaletą armii jest możliwość potężnego zatrucia Jadem wrogiego Sztabu (5 znaczników Jadu, Truciciele, Bojler), a także krzyżowania planów przeciwnika (Sieciarz, Paraliż, Strefa, Zasłona Dymna), spora odporność na ataki (Mutacje, Medycy) oraz zdolność omijania obrony przeciwnika (Skrytobójca, Cień). Ponadto zdolność Sztabu (Odpychanie) potrafi zniwelować bezpośrednie ataki przeciwnika, szczególnie w początkowej fazie gry.
Wadą armii jest mała siła ataków, niewielka liczba jednostek walczących, brak pancerzy i wytrzymałości na nich oraz słaba mobilność.

Rada taktyczna:
Zdolność Sztabu pozwala na swobodne otoczenie swojego Sztabu własnymi jednostkami już na początku gry. Ponadto należy za wszelką cenę wykorzystać każdą możliwość zatrucia Sztabu przeciwnika – im wcześniej, tym lepiej, ponieważ każdy Jad zada przeciwnikowi tyle ran, ile zostanie w tej rozgrywce stoczonych Bitew od momentu zatrucia. Mutacje powinny chronić najważniejsze jednostki, same będąc schowanymi, zaś Paraliż i Strefa powinny przejąć kontrolę nad częścią planszy (np. sąsiedztwem własnego Sztabu). Toksyczna Bomba służy do oczyszczania planszy zdominowanej przez przeciwnika, Podmianą można w łatwy sposób przemieścić Bojler w sąsiedztwo jednostki atakującej wrogi Sztab, zaś Zasłona Dymna świetnie nadaje się do odwracania najgroźniejszych ataków przeciwnika.

Rada taktyczna dla przeciwnika:
Za wszelką cenę chroń swój Sztab przed trafieniem Jadem. Na początku gry wystawiaj żetony tak, by w kolejnych turach uniemożliwić odpychanie przez Sztab Missisipi swoich atakujących jednostek.

Cecha specjalna Sztabu:
Raz na turę Sztab może Odepchnąć jedną sąsiadującą jednostkę przeciwnika.


Żetony w talii:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .