Wieści z Portalconu 23 – Gildia Kupców i Szmugler

Napisał w kategorii Konwenty dnia 22 stycznia 2023 o godz. 13:00.

Podczas wczorajszego Portalconu 23, który odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, mogliśmy zdobyć minidodatek Szmugler w torbie powitalnej, przetestować prototyp nowej armii o nazwie Gildia Kupców, a także uczestniczyć w finale Mistrzostw Polski.

Finaliści Mistrzostw Polski 2022 w Neuroshimę Hex 3.0, tak samo jak pozostali uczestnicy Portalconu, w torbie powitalnej znaleźli między innymi zupełnie nowy minidodatek do Neuroshimy Hex – Szmuglera. Jest żetonem neutralnym i pozwala przejąć żeton natychmiastowy przeciwnika z jego stosu żetonów odrzuconych jeśli po bitwie jest się do niego podłączonym.

Dowiedzieliśmy się również nieco więcej o nowej armii planowanej na rok 2023 – to Gildia Kupców. Ich główną cechą będzie możliwość zarabiania Gambli, które wydamy na różne bonusy i umiejętności. Podczas Portalconu 23 można już było testować prototyp tej armii.

Niedługo postaramy się opublikować relację z finału, pierwsze wrażenia z rozgrywki Gildią Kupców, i szczegółowe informacje o Szmuglerze.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .