Premiera Piratów

Napisał w kategorii Armie dnia 15 września 2022 o godz. 10:16.

Przedpremierowo zaprezentowany podczas minionego Dnia Molocha 2022, dziś natomiast oficjalnie swoją premierę ma najnowszy dodatek armijny do Neuroshimy Hex 3.0 autorstwa Michała Walczaka, czyli Piraci.

Nowa armia gra na niespotykanych dotąd zasadach, powiększając standardową planszę o specjalne Pola Wodne, do których dostęp mają jedynie Piraci.

To już szesnasty dodatek armijny (siedemnasty licząc Doomsday Machine) i dwudziesta pierwsza armia pamiętając o czterech podstawowych, co jest imponującym wynikiem. Mimo tak wielu różnych armii Portal Games nadal jest w stanie zaskakiwać, czego idealnym przykładem jest zupełnie nowa mechanika Dryfu po zewnętrznych polach planszy, na które nikt poza Piratami nie ma wstępu.

Armię można kupić w sklepie Portalu za 39,95 zł.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

.