Portal Games Vlog #15: poślizg Uranopolis

Napisał w kategorii Armie dnia 21 listopada 2014 o godz. 10:15.

Tematem przewodnim kolejnego odcinka Vloga są konwenty, ale równie sporo czasu Trzewik poświęcił na wyjaśnienie opóźnienia dodatku armijnego Uranopolis do Neuroshimy Hex, i niestety nie są do zbyt dobre wieści.

Michał Oracz spędził nad armia Uranopolis zdecydowanie więcej czasu niż planował, a to za sprawą problemu balansowania każdej nowej armii wobec wszystkich pozostałych. Wiadomo, że nie jest to proces łatwy – każda dotychczasowa armia w założeniu musi mieć takie same szanse na wygraną czy przegraną wobec tej nowej, a przy kilkunastu różnych armiach jest to niezwykle trudne.

uranopolis2

Źle wróży to na przyszłość, bo każdy kolejny dodatek armijny będzie wymagał jeszcze większej ilości czasu i uwagi na zbalansowanie go wobec już istniejących armii. Co prawda w jednym z artykułów Michał Oracz wspomina, że pomysłów na nowe armie ma bardzo dużo, ale barierą w ich wydawaniu może być właśnie problem balansu.

Miejmy nadzieję, że Portalowi uda się ten problem jakoś rozwiązać i kolejne nowe armie nadal będą się pojawiać, dzięki czemu zainteresowanie Hexem nie spadnie.

Komentarze:

 • Cuthbert Allgood

  Coś w tym jest – chyba łatwiej stworzyć nową armię od podstaw pod resztę istniejących niż jakąś armie fanowską stale modyfikować aby dało się nią grać. I tak naprawdę w tym momencie przydałoby się Vegas 2.0 albo New Vegas, bo obecną frakcją ciężko teraz cokolwiek ugrać.

 • Omnibus

  No proszę… A jak pisałem, że kontynuacja linii Hexa w obecnym kształcie i ciągłe wydawanie nowych dodatków będzie dla Portalu niewykonalne, a marka zwolni, to nikt mi nie wierzył :P

 • Michallus

  Cuthbert – jeśli wrócę na dobre do Heksa (a możliwe, że w jakiejś nieokreślonej przyszłości to zrobię), to coś na to zaradzę.

 • Cuthbert Allgood

  Taki szatański pomysł na zrobienie Neuroshimy Hex! 3,5 z przemodelowanym zestawem wszystkich 15 armii i solidnym balansem, a następnie napisana od nowa Neuroshima Hex! 4,0 tylko i wyłącznie z nowymi frakcjami. Pomarzyć zawsze można ;)

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .