Portal Games vlog #027

Napisał w kategorii Wydawnictwo Portal dnia 28 maja 2015 o godz. 10:27.

Kolejny, 27 odcinek vloga Trzewika jest już dostępny do obejrzenia, a w nim kilka akcentów dotyczących Neuroshimy Hex, nowych armii a także reklam w Gwiezdnym Piracie sprzed 10 lat.

W tym odcinku Ignacy Trzewiczek odpowiada na kilka ciekawych pytań.

vlog27-1

Pierwsze interesujące fanów Hexa pytanie padło od Ignacego Kota:

Kiedy będzie jakaś nowa armia do Hexa?

Całkowicie nowa pojawi się dopiero w przyszłym roku, bo w tym mieliśmy już premierę Uranopolis. Michał Oracz jeszcze nie zaczął nawet pracować nad nową armią, natomiast Stalowa Policja w edycji 3.0 pojawi się w te wakacje, a trzy inne armie doczekają się w najbliższym czasie dodruków.

vlog27-2

Drugie pytanie dotyczyło wydania zbiorczego Hexa, a zapytał się Kurczu:

Czy planowane jest zbiorcze wydanie podstawki Neuroshimy Hex wraz ze wszystkimi dodatkami?

Piechu chciał wydać big boxa podstawowego Hexa wraz ze wszystkimi dodatkami, ale okazało się to być za drogie (~ 450 PLN) i Trzewik postanowił tego nie robić. Jeśli natomiast doczekamy się jakiejś dużej rocznicy w najbliższych latach, to może pomysł powróci i zostanie zrealizowany.

vlog27-3

Z ciekawostek mniej lub bardziej związanych z Hexem:

  • W Gwiezdnym Piracie z grudnia 2005 roku pojawił się dział gier planszowych i reklama Neuroshimy Hex wabiąca potencjalnych zainteresowanych hasłem Bądź Hexy!, na której można było zobaczyć prototypowe pudełko, które nigdy nie trafiło do druku.
  • Heroes of Normandie to bardzo pechowy projekt w którym psuło się wszystko co tylko mogło. Premiera gry zależy już właściwie tylko od wydawcy.
  • Pojawi się nowy temat przewodni Pret-a-Porter, w którym będzie się można wcielić w twórcę gier komputerowych.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .