Planszówki TV z Michałem Oraczem o Iron Gang i Hexogłówkach

Napisał w kategorii Armie, Hexogłówki dnia 10 listopada 2017 o godz. 10:50.

Ignacy Trzewiczek postanowił zaprosić do programu Planszówki TV gościa: Michała Oracza – panowie porozmawiali sobie między innymi o Iron Gang oraz Hexogłówkach.

Materiał trwa jedynie 15 minut, więc można go dosyć szybko obejrzeć. Dowiemy się z niego między innymi o nowych cechach armii Iron Gang, a także krótkiej historii Hexogłówek – od Michallusa jeżdżącego po konwentach z armiami fanowskimi po Big Daddy’s Creations wydających Neuroshima Hex Puzzle na urządzenia mobilne.

Wasze pytania trafiły do świadomości Ignacego i Michała – dostaliśmy wyjaśnienie odnośnie zasad korzystania z nowego żetonu dołączanego do Hexogłówek. Otóż na początku rozgrywki będzie go można wymienić na dowolny inny żeton (nie licząc sztabu) swojej armii, i tyle. Ten konkretny żeton dołączany do Iron Gang będzie rewolwerowcem ginącym razem z przeciwnikiem.

Hexogłówki kończą się projektować, więc premiery tego dodatku możemy oczekiwać już na początku przyszłego roku.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .