NSHex Roulette – cyfrowy dodatek do Neuroshimy Hex

Napisał w kategorii NSHex dnia 13 maja 2021 o godz. 10:28.

Pamiętacie jeszcze NSHex Counter, czyli apkę do liczenia żetonów armii? Teraz przyszedł czas na coś nieco innego, ale w podobnych klimatach – NSHex Roulette, który jest mobilnym rozszerzeniem gry Neuroshima Hex.

NSHex Counter był przydatną dla niektórych, szczególnie podczas turniejów, aplikacją, natomiast NSHex Roulette to już pełnoprawny dodatek wydany za darmo przez Enclave Games wpływający na rozgrywkę. Jego działanie opiera się o prostą mechanikę „rosyjskiej ruletki”, gdzie kręcimy bębnem rewolwera. Tu zamiast pustych komór można zgarnąć przydatne efekty natychmiastowe, ale trafienie na nabój szybko i brutalnie kończy rundę gracza, który zakręcił ruletką.

Na post-apokaliptycznych pustkowiach, nigdy nie wiesz co możesz znaleźć w opuszczonym bunkrze pogrzebanym głęboko pod ziemią.

Fabuła, jeśli krótki wstęp można tak nazwać, kręci się wokół starego bunkra, w którym znaleźć można porzucone skrzynie ze sprzętem wojskowym, gdzie jeden zły ruch może spowodować tragedię.

NSHex Roulette: nshex.enclavegames.com/roulette/

Dodatek jest darmowy – każdy może go sobie uruchomić na telefonie i urozmaicić nim rozgrywkę. Jeśli postanowicie z nim zagrać, to dajcie proszę znać w komentarzach jakie były Wasze pierwsze wrażenia, żeby w prazie potrzeby można go było szybko usprawnić!

Ps. Na etapie pomysłu jest NSHex Standoff, czyli „fizyczna” ruletka w postaci kręcącego się licznika obrażeń, która oferowałaby inne efekty z użyciem znaczników.

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .