Najemnicy z Alabamy 3.0 już dostępni

Napisał w kategorii Dodatki, Neuroshima Hex 3.0 dnia 16 sierpnia 2016 o godz. 16:13.

Kolejne dobre wieści płyną z Portal Games w stronę fanów Neuroshimy Hex: tym razem dostajemy do rąk własnych Najemników z Alabamy w wersji 3.0, którzy niedawno zostali ukończeni.

najemnicy3

Minidodatek kosztuje jedynie 10 PLN i jest dostępny w sklepiku Portalu. Warto także wspomnieć o tym, że niedawno do przedsprzedaży trafiły obie wyczekiwane armie: Dancer oraz Mephisto 3.0.

Co ciekawe, w sklepiku znaleźć można także żeton Przewoźnicy, który ma być rozdawany podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Neuroshimę Hex i ma być dostępny do końca 2016 roku tylko w ten sposób, a także nowe kafle terenów – oba minidodatki nie są dostępne w sprzedaży.

Komentarze:

 • ranma11

  hmmm…
  Kurde… Z jednej strony najemnicy z alabamy mieli być już ukończeni jeżeli chodzi o przygotowanie do produkcji ale z drugiej nigdzie nie było nawet strzępka informacji że są w produkcji, a tym bardziej że wchodzą/wejdą/są w sprzedaży.
  Jeżeli chodzi o kafle terenu to wydaje mi się ze gdzieś mi się o uszy obiło że się nad tym zastanawiają ale nie było nigdzie nawet potwierdzenia, że to zrobią.
  Kolejna sprawa z tymi przewoźnikami. Tego typu promką co prawda chwalić się nie musieli. Zastanawia mnie jednak, po co dodawali ją do sklepiku z możliwością kupna skoro nie ma być na razie dostępna? No i co to za mistrzostwa polski w neurę w tym roku? Na którymś live’ie mówili że w tym roku miały być mistrzostwa w osadników (z tym że coś tam im „nie pykło”), a w neurę dopiero w następnym(w sensie ze miało być na zmianę co dwa lata).
  Coś mi tu nie pasuje…
  PS W newsie mogliście wspomnieć o tym że teraz wcześniejsze promki do wersji 3.0 (zabójca, generator pola, baza transportowa, nocny łowca i mad bomber) są dostępne w zestawie(przy czym zdaje się że to jest dodruk)

 • No trochę brakuje komunikacji – zwykłych informacji co jest na tapecie, czego się spodziewać itp.

  Co do Mistrzostw Polski, to jako NeuroshimaHex.pl obejmujemy je w tym roku patronatem tak samo jak rok temu, więc to raczej potwierdzone info.

  I tak, informacja o paczce żetonów miała iść do tego newsa, ale gdzieś zgubiłem o tym notkę i przy pisaniu zupełnie zapomniałem. Dopiszę pewnie do tego newsa jutro rano.

 • Nemo

  Kafelki są już dostępne w sprzedaży.

  W sumie ciekaw jestem, bo na zdjęciu widzimy tylko 3 kafelki, a w opisie są cztery. Ciekawe, czy to na zdjęciu brakuje 1 kafelka, czy też opis uwzględnia kafelek, który nie istnieje.

 • Kafle są trzy, natomiast wszystkie są dwustronne, więc w sumie mamy sześć różnych opcji. Być może są cztery różne typy terenu – potwierdzę to i dam znać.

 • Kafle otrzymali uczestnicy MP w Hexa rok temu. Mam je. Są tam 4 rodzaje terenu. Mogę wrzucić zdjęcie, jeśli chcecie.

  Swoją drogą czytałem tego newsa, i nie było info o tym co jest dostępne. Ani że będzie edycja Mistrzostw Polski 2016. Jest gdzieś info, gdzie jak i kiedy? Bo raczej finału w grudniu nie będzie, bo ile by było eliminacji? Kilka?

 • Toudi – dzięki za info, dobrze wiedzieć skąd się wzięły te kafle. I nie trzeba – też je już mam, będę wrzucał niedługo opis ze zdjęciami na stronę.

  Być może te Mistrzostwa wystartują dopiero w 2017 – w sumie mogę się dopytać, bo to był ledwo jeden mail bez żadnych konkretów.

 • Nemo

  W sumie zapomniałem, że one są dwustronne… *gupi ja*

  Teraz tylko czekać, by ktoś kampanię z nimi zrobił ;).

 • Michallus

  Kampanii nikt nie zrobi, a nawet jeśli, to nikt w nią nie zagra.

  Czemu? Tereny z Babela są nie do dostania, a nowe kafle żetonów są stosunkowo drogie i produkowane w bardzo małym, ograniczonym nakładzie.

  Ewentualna odnosząca sukces kampania będzie musiała poczekać na Heksa w wersji komputerowej, gdzie tereny będzie można aplikować swobodnie – i mówię to jako autor dość głośnej swego czasu kampanii do Babela.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .