Jak zadać 20 obrażeń Sztabowi w jednej bitwie?

Napisał w kategorii Ciekawostki dnia 1 lutego 2014 o godz. 12:35.

Pytanie może brzmieć niewiarygodnie, ale taka sytuacja jest jak najbardziej możliwa. Przekonałem się o tym niedawno, podczas walki Mephista ze Stalową Policją, co zostało uwiecznione.

Sytuacja była autentyczna i wyglądała następująco:

Stalowa Policja ma przewagę nad Mephistem 18:16. Czerwia bardzo zaczęli irytować Sędziowie, którzy sprawiali, że Mephisto atakował sam siebie. No to włączamy Inkubator, kładziemy znacznik sieci, Odbicie już nie zadziała. Kładziemy jeszcze na planszę Szpon. Zostały trzy wolne pola na planszy, Stalowa Policja nie chce jej zapełniać (bo dojdzie do bitwy, która jej się nie opłaca), dlatego wystawia Sierżanta, a resztę żetonów wyrzuca. Co robi Mephisto? Wystawia drugi Inkubator, na którym kładzie znacznik Szponu – łącznie w następnej bitwie zada aż sześć obrażeń! Zostają mu dwie Roszady, które wyrzuca. Pod koniec tury Mephista gracze mieli po mniej więcej 15 żetonów w talii, a sytuacja wyglądała następująco:

Kolej na Stalową Policję: dochodzi Egzekutor, Predator i Funkcjonariusz! Egzekutor spada na Inkubator z siecią, Odbicie znowu działa. Funkcjonariusza wyrzucamy, a w ostatnie wolne pole ustawiamy Predatora. W ciągu jednej tury sytuacja zmieniła się diametralnie, co widać na zdjęciu:

Plansza zapełniona – dochodzi do bitwy! Predator zadaje sześć obrażeń, Wardog dwa, a z powodu Odbicia Mephisto zadaje sobie aż… 12 ran. Łącznie daje to 20 obrażeń, Mephisto zostaje zmieciony z powierzchni ziemi.

 

A Wy? Zdarzały się Wam podobne sytuacje i chcielibyście je przedstawić?

Komentarze:

 • d-rose

  jest jeszcze sposób używając doomsday

 • cavesoundmeister

  Doomsdayem to się łącznie leżącą ósemkę obrażeń zadaje, a nie dwadzieścia ;)

 • Michallus

  >niedawno
  Kręcisz, Antoni. Mi te zdjęcia wysyłałeś ze dwa miesiące temu. :D

 • @Michallus
  Jakby było trzy miesiące temu, to wtedy byłoby dawno :P

 • troll

  ale czy sędzia nie odbija ciosu tak , że idzie on w przeciwną stronę?

 • Orzi

  Odbija w kierunku, z którego nadszedł atak, zawsze o jedno pole.

 • Jerzy z Gierzy

  odbicie nie działa na sztab. sztab nie rani sztabu.

 • Sangatsu

  Odbicie działa tylko na strzał nie walkę wręcz!Tak jak odbicie nie działa na wybuch Klauna.Czytajcie zasady…:-/

 • @ Jerzy z Gierzy:
  Z instrukcji Mephista: „Sztab Mephisto jako jedyny żeton w armii posiada możliwość atakowania wrogich jednostek (w tym Sztabów)”

  @ Sangatsu
  Przytoczę dla Ciebie dwa fragmenty zasad gry Stalową Policją:
  1) „Odbicie chroni przed wszelkimi atakami skierowanymi w bok oznaczony ikoną Odbicia”.
  2) „Jeśli jednostka z Odbiciem odbija Cios z Jadem, to odbity cios zachowuje cechę Jadu” (proste wnioskowanie: jeżeli Ciosy z Jadem są odbijane, to Ciosy w ogóle są odbijane).
  Mam nadzieję, że pomogłem.

 • Sangatsu

  Rzeczywiście chroni przed Ciosem jak i Strzałem wyraźnie napisane w opisie odbicia w instrukcji sprawdziłem,mój błąd(wynikający z angielskiej wersji instrukcji)przepraszam.

Dodaj komentarz:

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Polecamy:

. .