Wstępniak

Wstępniak, czyli taktyka NS Hex! okiem Pana Pancernego

 

Witam wszystkich. Z przyjemnością chciałbym rozpocząć nowy dział neuroshimahex.pl poświęcony poradom taktycznym. Zebrane tu informacje mogą okazać się przydatne graczom i ułatwić im walkę z przeciwnikami.

Opisy armii będą raczej długie, a nie chcę Was, Czytelników, męczyć, dlatego każdej armii będą poświęcone trzy wpisy. Pierwszy obejmowałby prezentację zdolności Sztabu, ogólny opis stylu walki danej armii, jej główne wady i zalety, przedstawienie jej najciekawszych żetonów oraz krótki opis „subiektywnym okiem”. Drugi wpis przedstawiałby ogólne wytyczne, jak należy daną armią walczyć oraz jak walczyć przeciw niej. Ostatni wpis miałby charakter bardziej konkretny i przedstawiałby bardziej szczegółowe wskazówki jak daną armią walczyć przeciw każdej pozostałej.

Niektóre wpisy będą miały inny charakter. Zostaną poświęcone szeroko pojętej strategii i taktyki lub będą zawierały obszerne raporty z potyczek.

Poradnik taktyczny jest pisany z myślą o pojedynkach „jeden na jednego”, dla początkujących graczy, choć zapewne i ci zaprawieni w boju znajdą tu coś dla siebie. O przedstawionych poradach należy też myśleć raczej jak o uwagach niż o niezawodnych dyrektywach, które zawsze zagwarantują zwycięstwo. Neuroshima Hex! jest grą w pewnej mierze opartą na losowości, a poza tym człowiek to rzecz błądzącą – piszący te słowa również zalicza się do tej grupy ;–) Dlatego mam nadzieję, że te wpisy będą platformą do wymiany opinii oraz zachętą do komentowania newsów informujących o nowych wpisach, mailowania i dzielenia się swymi uwagami i pomysłami.

Nie zamierzam powtarzać wszystkich zasad gry. Są w instrukcjach. Niemniej, niektóre porady mogą się powtarzać lub wydawać trywialne. Jak mawiali Rzymianie, repetitio est mater studiorum („powtarzanie jest matką nauki, wiedzy”), więc nie powinno to stanowić żadnej skazy.

Kontakt do mnie: panpancerny.blog@gmail.com Na koniec chciałbym podziękować opiekunom niniejszego serwisu za życzliwe przyjęcie mnie oraz chciałbym pogratulować Wydawnictwu Portal za stworzenie znakomitego tytułu jakim jest NS Hex.

Pan Pancerny

P.S. Pierwszy rzeczowy wpis już jutro!

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.

Sklep NeuroshimaHex.pl

Polecamy:

. .