Liga Narodów 2022/23

Liga Narodów 2022/2023 to trzecie międzynarodowe rozgrywki pod patronatem UEFA, w których bierze udział 55 ekip narodowych. Grupowa faza Ligi zostanie rozegrana latem i jesienią 2022 roku, a runda finałowa, czyli play-off, zaplanowana została na czerwiec 2023 r. W marcu 2024 roku odbędzie się także mecz Ligi C. Turniej będzie połączony z Mistrzostwami Europy w Niemczech w 2024 roku. Losowanie fazy grupowej miało miejsce szesnastego grudnia 2021 r. w Montreux.

Z racji tego, że impreza jest tak popularne, już dziś możemy typować piłka nożna zakłady bukmacherskie u legalnych operatorów hazardowych. Zanim wybierzemy bukmachera i postawimy zakład, koniecznie powinniśmy sprawdzić licencję firmy, opinie klientów i reputację na rynku.

Format Ligi Narodów 2022/23

55 ekip narodowych zostanie podzielonych na cztery główne ligi, z których ligi A, B i C liczą po szesnaście ekip podzielonych na cztery osobne grupy po cztery ekipy. Polscy piłkarze spadli do dywizji A, 4 grupy wraz z zespołami z Belgii, Holandii i Walii. W lidze D będzie 7 drużyn i 2 grupy, jedna z 4 drużynami, a druga z 3 drużynami.

Drużyny są podzielone na ligi na podstawie odpowiedniego rankingu Ligi Narodów 2020/2021. Każda ekipa rozegra cześć meczów w swojej grupie. Wykluczeniem jest grupa D2, której drużyny rozegrają 4 mecze piłkarskie w czerwcu i wrześniu 2022 r.

W najwyższej rangi klasy rozgrywkowej, czyli Lidze A, ekipy walczą o tytuł mistrza wydarzenia Ligi Narodów UEFA. Zespoły-zwycięzcy czterech grup Ligi A zostaną zakwalifikowani do finału Ligi Narodów, który odbędzie się w czerwcu 2023 roku i zostanie rozegrany w formacie play-off składającym się z półfinału, meczu o trzecie miejsce oraz finału.

Pary półfinałowe oraz nominalni gospodarze meczu są wybierani w drodze losowania. Gospodarz zostanie wybrany spośród 4 państw przez komitet UEFA, a zwycięzca finału zostanie ogłoszony mistrzem Ligi Narodów.

Drużyny walczą także o spadek i awans do niższej lub wyższej ligi. W Ligach B, C i D zwycięzcy tych grup awansują do wyższej ligi, natomiast ostatnie drużyny w Ligach A, B i C spadają do niższej ligi. Z racji tego, że w Lidze C są 4 grupy, a w Lidze D tylko 2, drużyny, które spadną do Dywizji D, zostaną wyłonione w rundach pucharowych w marcu 2024 roku.

Wyznaczenie miejsc w przypadku remisu

Zgodnie z przepisami, które określa Liga Narodów UEFA, w przypadku remisu pomiędzy 2 lub więcej drużynami stosują się następujące kryteria:

  1. Ilość punktów podczas spotkań bezpośrednich.
  2. Różnica bramek w bezpośrednich spotkaniach.
  3. Liczba goli zdobytych w spotkaniach bezpośrednich.
  4. Różnica goli we wszystkich spotkaniach.
  5. Ilość goli strzelonych we wszystkich spotkaniach.
  6. Liczba goli strzelonych we wszystkich imprezach wyjazdowych.
  7. Liczba wygranych we wszystkich spotkaniach.
  8. Liczba wygranych we wszystkich spotkaniach na wyjeździe.
  9. Mniejsza liczba punktów dyscyplinarnych we wszystkich spotkaniach.
  10. Pozycja w rankingu ogólnym Ligi Narodów 2020/2021.

Pozycje w Ligach są ustalane na podstawie poniższych kryteriów: pozycja w grupie, liczba punktów, różnica goli, liczba zdobytych goli, liczba goli strzelonych w spotkaniach wyjazdowych, ilość wygranych, ilość zwycięstw w meczach wyjazdowych.

Podsumowanie

Obecnie możemy typować wyniki Ligi Narodów w wielu serwisach hazardowych. Wiele bukmacherów oferują dodatkowe bonusy i promocje dedykowane temu wydarzeniu. Zanim postawimy zakład na mecz, warto sprawdzić typy piłkarskie. Należy również bliżej przyjrzeć się kursom bukmacherskim. Możemy wykorzystać otrzymane informacje do tworzenia własnych typów i analizy na temat szans każdej ekipy na zwycięstwo. Prawdziwą skarbnicą istotnych informacji jest przedmeczowa analiza.

Czym jest Neuroshima Hex?

Neuroshima Hex 3.0Neuroshima Hex - jest to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wchodzi plansza wraz z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.